12-latek zabił ciężarne zwierzę w zoo. Internauci grożą mu śmiercią

Magdalena Kulej
21.05.2018  11:48
Zoo w Kecskemeti
Zoo w Kecskemeti Fot: facebook.com/kecskemetivadaspark

Dyrektor ogrodu zoologicznego w gorzkich słowach odniósł się do incydentu.

Brak szacunku do życia zwierząt i przyrody – to zarzuty, jakie dyrektor zoo w węgierskim Kecskemeti wystosował względem 12-letniego chłopca. Nastolatek wbrew regulaminowi i oznakowaniu ogrodu zoologicznego sięgnął ręką za ogrodzenie, by dotknąć surykatki.

Jak relacjonuje „The Independent”, zwierzę poczuło się zagrożone i w obronie własnej i swojej rodziny ugryzło chłopca w palec. Ten, chcąc uwolnić się od uczepionego ręki ssaka, z całej siły uderzył nim o ziemię.

Rękę uwolnił, ale jednocześnie zabił surykatkę. Jak się później okazało, 1,5-roczna samica imieniem Zara była w ciąży.

ZOBACZ TAKŻE: Poznań. Szokujący wpis zoo: "Otruj dziecko, ale nie zabijaj zwierząt 

Śmierć surykatki w zoo 

O śmierci ulubienicy węgierskiego ogrodu poinformował na Facebooku dyrektor, Tamas Tokovics.

Kto jest winny? To wszystko przez to, że dzisiejsza młodzież coraz mniej szanuje przyrodę i życie, a mniej wykształceni nauczyciele coraz rzadziej zwracają swoim uczniom uwagę i rodzice mają dla nich coraz mniej czasu, by porozmawiać z nimi o szacunku do siebie nawzajem i do natury – napisał. (facebook.com / Tamas Tokovics)

Dyrektor apeluje, by nie szukać kozła ofiarnego, a jedynie wynieść ze zdarzenia lekcję i zadbać o większą troskę o naturę wśród dzieci. Mimo to historia Zary stała się w ostatnich dniach jednym z głównych tematów wśród węgierskiej społeczności, a także w międzynarodowych mediach.

Użytkownicy serwisów społecznościowych nie kryją oburzenia. Część z internautów twierdzi, że 12-latkowi należy się surowa kara, a w stronę chłopca kierowane są nawet groźby. Może nim też trzeba uderzyć o ziemię tak mocno, żeby już nie wstał – piszą oburzeni internauci.

ZOBACZ TAKŻE: Orangutan pali papierosa. Aktywiści chcą zamknięcia zoo 

Zagłosuj

Czy 12-latek powinien ponieść karę za śmierć surykatki?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze