Medyczna marihuana ogólnodostępna. Chce tego Światowa Organizacja Zdrowia

Wojciech Kozicki
14.12.2017  15:11
Medyczna marihuana
Medyczna marihuana Fot: East News

Argumentuje to wynikami najnowszych badań.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) twierdzi, że medyczna marihuana nie powinna być dostępna bez problemów dla wszystkich. Jak informuje serwis ladbible.com, argumentem są m.in. jej relaksujące właściwości.

Jest coraz większe zainteresowanie medyczną marihuaną, więc zbieramy o niej wiele informacji i prowadzimy badania nad jej właściwościami terapeutycznymi. Analizujemy również ewentualne skutki uboczne jej zażywania – informuje WHO (ladbible.com)

WHO uważa, że ten narkotyk bardzo ciężko jest przedawkować i nie stanowi zagrożenia dla życia. Nie prowadzi również do uzależnienia, a pomaga w leczeniu padaczki i łagodzi stany paliatywne.

Wróg czai się gdzie indziej

Z badań przeprowadzonych na ludziach i zwierzętach wynika, że medyczna marihuana pomaga zredukować napady paczki oraz łagodzi drgawki w wielu innych schorzeniach. Jednocześnie nie ma ryzyka uzależnienia od THC oraz psychoaktywnego działania konopi.

Jednocześnie WHO zaleca, by przyjrzeć się obrotowi opioidów. Szczególną uwagę należy zwrócić na fentanyl, który ma zabójcze właściwości, a narkomani odzyskują go nawet ze starych plastrów. Jest kilkaset razy silniejszy niż heroina. Zabił m.im Price’a.

W Polsce medyczna marihuana jest legalna od 31 października 2017 roku. Chociaż oczekuje na nią nad Wisłą ok. 300 osób, pojawiły się liczne problemy z jej dostępem.

medyczna marihuana 2
Przeczytaj więcej
Komentarze