W tych miejscach będzie można pić alkohol. Przełomowa decyzja radnych

Magdalena Kulej
23.03.2018  09:57
Alkohol na bulwarach wiślanych
Alkohol na bulwarach wiślanych Fot: Darek Redos / East News

Miłośnicy piwa "pod chmurką" będą wniebowzięci. 

Stołeczni radni podjęli 22 marca decyzję o wyłączeniu części obszarów Warszawy z zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Jak podaje businessinsider.com.pl, zgodnie z ich ustaleniami zakaz nie obejmie bulwarów nad Wisłą.

W styczniu Sejm zaakceptował poprawki do ustawy o wychowaniu w trzeźwości. W jej pierwotnej wersji wykluczano możliwość picia pod gołym niebem.

Później dodano poprawkę wprowadzającą generalny zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych z wyłączeniem miejsc do tego przeznaczonych. Dzięki niej samorząd ma prawo sam wyznaczyć strefy, gdzie wolno spożywać alkohol.

ZOBACZ TEŻ: Koniec z piciem pod chmurką. Nowe prawo wchodzi w życie

Gdzie można pić alkohol?

Takim miejscem mają być właśnie bulwary wiślane. Za uchwałą w tej sprawie głosowało 40 radnych, 3 było przeciw, a 9 wstrzymało się od głosu. Legalnie będzie można napić się na bulwarach: Flotylli Wiślanej, Grzymały-Siedleckiego, Pattona, Karskiego i Religi. 

Tam też do dyspozycji warszawiaków i turystów pojawią się całodobowe alkomaty, a także miejscy streetworkerzy i edukatorzy, którzy będą prowadzić działania profilaktyczne. Władze miasta nie potwierdziły jeszcze, czy możliwość sięgnięcia po piwo rozszerzą również na prawy brzeg Wisły. 

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Czy całkowity zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych to dobry pomysł?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze