Nadchodzi zmiana pogody. Termometry zaskoczą Polaków

Wojciech Kozicki
05.03.2018  09:56
Koniec zimy i początek wiosny w Polsce
Koniec zimy i początek wiosny w Polsce Fot: East News/Adam Staskiewicz

Znana jest przyczyna tego zjawiska.

To była sroga zima. Padały rekordy mrozu, wydawano ostrzeżenia meteorologiczne. Nadchodzi jednak koniec „zimokalipsy”. Już 10 marca w sobotę temperatura wzrośnie nawet do 17 stopni Celsjusza.

Jak podaje gazeta.pl, pogoda w Europie poprawi się z powodu osłabienia mroźnego wyżu znad Skandynawii. Już od poniedziałku 5 marca zacznie robić się cieplej. Wiosenna aura zapanuje w Polsce od soboty. Najwyższa temperatura ma być wówczas w Opolu (17 stopni).

Jasnowidz Jackowski ostrzega, że zima może jednak zaskoczyć epizodycznymi powrotami. Lepiej nie chować kurtek i czapek do szaf. Mogą pojawić się okresowe opady deszczu ze śniegiem oraz zachmurzenie.

Wiosna i Polacy pod K2

Pierwszy ciepły weekend tej wiosny nie powinien uśpić czujności Polaków. Może po nim nastąpić gwałtowne pogorszenie pogody, choć o siarczystych mrozach nie ma już mowy.

Meteorologiczna wiosna rozpoczęła się 1 marca, ale na kalendarzową trzeba poczekać do 20 marca. Jak podaje natemat.pl, do tej pory przewiduje się silne wiatry i opady, a także wahania ciśnienia. Mają wystąpić jeszcze 2 fale niskich temperatur. 

Pogoda poprawia się nie tylko w Polsce, ale także w Karakorum. Po obfitych opadach śniegu Janusz Gołąb i Adam Bielecki skorzystali z okna pogodowego i wrócili na zbocze ośmiotysięcznika, o czym ten ostatni poinformował na swoim Twitterze. Nie dokonają jednak pierwszego zimowego wejścia na ośmiotysięcznik. Polacy wycofują się spod K2.

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Czy czekasz na wiosnę?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze