Wielka wpadka IPN. Powiesili gigantyczny baner z błędem

Magdalena Kulej
05.09.2018  13:30
IPN baner
IPN baner Fot: twitter.com/SWierciak

Mieszkańcy: „To wstyd!”

Hasło w języku angielskim na ogromnym, patriotycznym banerze umieszczonym przez Instytutu Pamięci Narodowej w centrum Szczecina miało przypominać, że to Polska jako pierwsza walczyła z najeźdźcami w czasie II wojny światowej. Jednak na plakat wkradł się mały, ale kompromitujący błąd. Jak donosi TVN24, IPN nie widzi w tym problemu.

Szeroko komentowany baner przedstawia pokiereszowaną polską flagę z Orłem Białym, daty agresji III Rzeszy i Związku Sowieckiego na Polskę oraz hashtag #mojaniepodległa. Uwagę ma przyciągać jednak hasło: "Polska pierwsza do walki". Z jakiegoś powodu zdecydowano się jednak na jego angielską wersję, która powinna zatem brzmieć: "Poland first to fight". Ale zamiast słowa „fight" pojawiło się  "figth".

Mieszkańcy Szczecina są zgodni: takie niedopatrzenie nie przystoi IPN.

Takie niedopatrzenie to wstyd. To nie jest trudny i rzadki wyraz, można to było sprawdzić - komentuje jedna z mieszkanek Szczecina w rozmowie z TVN24. (tvn24.pl)

Gratulacje, że nikt tego wcześniej nie sprawdził - mówi inna. (tvn24.pl)

Z kolei IPN w literówce nie widzi problemu. Jak informuje szczecińska „Wyborcza”, według IPN „ten błąd nie utrudnia zrozumienia znaczenia tego hasła”. Mimo to zdecydowano poprawić baner. Nowy wydruk został już zlecony.

Zagłosuj

Czy uważasz literówkę na banerze za kompromitującą?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze