Zgwałcili ją, zmasakrowali i spalili żywcem w aucie. Robili selfie na tle ognia

Wojciech Kozicki
23.02.2018  10:39
Quyen Ngoc Nguyen z Wietnamu
Quyen Ngoc Nguyen z Wietnamu Fot: Twitter.com/Daily Mirror

Ustalono motyw zbrodni.

51-letni William McFall i 40-letni Stephen Unwin przez kilka dni planowali popełnienie przestępstwa. W końcu postanowili działać. Jak podaje dailymail.co.uk, zwabili kobietę do domu Unwina w pobliżu Shiney Row.

To jak, gwałcimy? Chcesz Wietnamkę? – McFall wysłał tamtej nocy wiadomość do Unwina. (dailymail.co.uk)

Pastwili się nad 28-letnią Quyen Ngoc Nguyen przez 4 godziny. Doszło do brutalnego gwałtu, pobicia i okaleczenia. To nie był jednak koniec cierpienia kobiety. Zawinęli ją w prześcieradło i wrzucili do samochodu nieopodal Houghton-le-Spring. Jeszcze żyła, gdy podpalili pojazd.

Postanowili uwiecznić zbrodnię. Robili selfie na tle płonącego audi A4. Wkrótce okolicą wstrząsnęła eksplozja. Okoliczni mieszkańcy dostrzegli ogień na terenach ogródków działkowych. Wezwano straż pożarną, która ugasiła ogień, ale Wietnamka spłonęła już na tylnym siedzeniu.

Kobieta w żałobie trzyma fotografię Quyen Ngoc Nguyen, 29-latki, której ciało zostało znalezione w płonącym samochodzie w pobliżu Sunderland - napisał na swoim Twitterze reporter Press Association, Tom Wilkinson.

Gazy w płucach

Sprawcy zostali namierzeni i schwytani przez policję. Zajmuje się nimi sąd w Newcastle. Nie przyznają się jednak do winy.

Zbrodnię popełnili w sierpniu 2017 roku, ale dopiero w lutym 2018 postawiono im zarzuty. Jako motyw morderstwa wskazano chore seksualne fantazje i chciwość. Ustalono, że zmusili Wietnamkę do podania danych z konta bankowego.

Gdy odjeżdżali, zrobili selfie na tle płomieni. McFall trzymał telefon i uśmiechał się – powiedział oskarżyciel Jamie Hill. (dailymail.co.uk)

Patolog Mark Egan powiedział, że sekcja zwłok jest utrudniona i może nie wykazać wszystkich obrażeń jakie odniosła kobieta przed śmiercią. Ciało jest zbyt mocno uszkodzone przez ogień. Podejrzewa jednak, że mogła zginąć niemal od razu po podpaleniu. Dowodem na to mają być gazy w jej płucach.

Quyen Ngoc Nguyen była matką dwójki dzieci. Przyjechała z Wietnamu do Anglii w 2010 roku. Pracowała jako technik paznokci w firmie Glitter Nails, Pomagała również w wynajmie mieszkań dla imigrantów ze swojej ojczyzny.

Anglia mapa
Anglia mapa Fot: Google Maps

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Jaka kara powinna twoim zdaniem spotkać sprawców?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze