Tanie linie polecą do Nowego Jorku! Kiedy pierwsza podróż do Stanów?

Magdalena Kulej
19.10.2018  12:47
wizz air ryanair
wizz air ryanair Fot: shutterstock.com

Tanie linie lotnicze zapowiadają uruchomienie stałego połączenia do Stanów Zjednoczonych. Do Nowego Jorku pasażerowie mieliby polecieć popularnymi w Polsce liniami Wizz Air.

Pierwsze plotki o uruchomieniu lotów Wizz Air pomiędzy Europą a USA i Kanadą pojawiły się już wiele miesięcy temu. Ta informacja została zdementowana przez przewoźnika. Teraz o podobnych planach poinformował podczas konferencji Budapest 2030 sam prezes firmy Jozsef Varadi.

Jak czytamy w serwisie Fly4free, samoloty do Nowego Jorku miałyby latać z lotniska w Budapeszcie.

Chciałbym, aby Wizz Air zaczął latać na znacznie dalszych kierunkach. Jednym z naszych celów są bezpośrednie loty z Budapesztu do Nowego Jorku - podkreślał Varadi. (fly4free.pl)

Jak dodaje, stolica Węgier z pewnością zainteresuje wielu europejskich turystów. Na razie nie są jednak znane ceny i termin pierwszego planowanego rejsu do USA.

Portal Airportal.hu sugeruje, że węgierski przewoźnik może zmodyfikować swoje obecne zamówienie na samoloty typu Airbus A231 neo na takie w wersji długodystansowej LR. To pozwoliłoby na realizację węgiersko-amerykańskiego planu już w przyszłym roku.

ZOBACZ TEŻ: Wizz Air uruchamia nowe trasy z Polski

Zagłosuj

Podróżujesz tanimi liniami lotniczymi?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze