Zaskakująca decyzja tanich linii lotniczych. Znikają popularne trasy z Polski

Magdalena Kulej
27.06.2018  10:09
Zaskakująca decyzja tanich linii lotniczych. Znikają popularne trasy z Polski
Zaskakująca decyzja tanich linii lotniczych. Znikają popularne trasy z Polski Fot: Gerard / East News

Zła informacja dla podróżników.

Węgierski przewoźnik Wizz Air zawiesza 3 popularne trasy z Polski. Ze względu na rosnące ceny ropy w sezonie zimowym samoloty nie polecą z Wrocławia do Porto, Bari i Bazylei.

Jak donosi portal fly4free.pl, zmiany wejdą w życie od końca października. Wakacyjni podróżnicy mogą jednak spać spokojnie. Trasy mają powrócić do regularnego rozkładu w sezonie letnim.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe tanie linie lotnicze w Polsce

Wizz Air zawiesza loty. Co dalej?

Decyzja Wizz Air jest niespodziewana, bo choć Bari od początku miało być sezonową destynacją, loty do Porto i Bazylei uruchomiono zaledwie 3 miesiące temu, zakładając, że będą to trasy całoroczne.

Z nieoficjalnych ustaleń portalu fly4free.pl wynika, że przewoźnik może w sezonie  zimowym uruchomić dodatkową trasę ze stolicy Dolnego Śląska. Przypuszcza się, że powrócić mogłoby połączenie do marokańskiego Agadiru.

Zawieszenie tras z Wrocławia to nie pierwsza taka decyzja Wizz  Aira w ostatnim czasie. 27 czerwca ma odbyć się ostatni lot z Poznania do Barcelony. Do stolicy Katalonii od 24 października nie polecą też podróżni z lotniska w Gdańsku. 3 dni później planowany jest też ostatni lot na trasie Gdańsk – Lizbona.

Zagłosuj

Jak często podróżujesz samolotem?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze