Makabryczny wypadek na autostradzie. Eksplozja i kula ognia [WIDEO]

Wojciech Kozicki
07.08.2018  12:14
Wlochy bolonia wybuch cysterny wypadek
Wlochy bolonia wybuch cysterny wypadek Fot: Twitter.com/Genarro Farina, Youtube.com/LeHuffPost

Wybuch zniszczył okolicę, rośnie liczba rannych.

Włochy. Wypadek samochodowy w Bolonii. W poniedziałek, na autostradzie A14 w pobliżu lotniska niepodal Borgo Paginale, doszło do zderzenia i wybuchu. Eksplodowała cysterna, która przewoziła materiały łatwopalne. Jak podaje CNN.com, co najmniej 3 osoby nie żyją, a ponad 60 zostało rannych. Niektóre media informują, że poszkodowanych osób jest nawet ponad 80. 

Wybuch na autostradzie

Policja opublikowała film z tragedii. Na wideo widać jak cysterna uderza w tył tira stojącego w korku. Kula ognia natychmiast objęła wszystkie pasy autostrady. Jak informuje independent.co.uk, ogień spowodował pożary w okolicy, ale udało się je ugasić. „Rai News 24” podaje, że zawaliła się także część wiaduktu. W pobliskich domach siła wybuchu wybiła szyby, a ich odłamki pokaleczyły ludzi w okolicy.

Autostrada została zamknięta. Lotnisko nie odczuło skutków eksplozji i nie odwołano żadnych lotów. Jak podaje express.co.uk, na miejscu tragedii ma pojawić się premier Giuseppe Conte. Podziękował służbom za sprawne działanie i obiecał wsparcie rządu dla rannych oraz dla rodzin ofiar.

ZOBACZ TEŻ: Zderzenie samochodu z pociągiem w Polsce [WIDEO]

Zagłosuj

Czy kierowcy tirów są zagrożeniem na polskich drogach?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze