Sprzedawał ludziom wodę po parówkach. Uwierzyli, że była "cudowna"

Wojciech Kozicki
29.06.2018  11:25
hotdogwater
hotdogwater Fot: Instagram.com/hotdogwater

Miała mieć niezwykłe właściwości. Kupowali ją jak szaleni.

Parówki i ich wpływ na zdrowie – wiadomo, że nie powinny dominować w diecie, a ich nadmierne spożywanie może mieć przykre konsekwencje. Niektórzy uwierzyli jednak, że  woda po gotowaniu parówek ma cudowne właściwości. Jak podaje dailymail.co.uk, byli gotowi nawet za nią zapłacić.

ZOBACZ: Tak wygląda produkcja parówek i ich skład. Uwaga, można zwymiotować!

Douglas Bevans wykręcił niezły numer. Podczas festiwalu Car Free Day w Vancouver w Kanadzie sprzedawał wodę po gotowaniu parówek. Nalewał ją do butelek z profesjonalnymi etykietami i oferował za 38 dolarów. Chętnych na Hot Dog Water nie brakowało. W kilka godzin sprzedał 60 litrów płynu. W każdej butelce znajdowała się parówka.,

ZOBACZ TEŻ: Koreański teleturniej z parówkami. Tylko dla dorosłych

Wmawiał klientom, że to znakomite uzupełnienie witamin i minerałów niczym woda kokosowa. Taka woda jego zdaniem jest idealna do nawadniania się po wysiłku fizycznym i treningu. Zapewniał również, że wodę po parówkach rekomendowali tacy specjaliści jak dr Cynthia Dringus, która zdobyła nagdę Nobla z dietetyki.

Stworzyliśmy niezwykły przepis. Pracowało nad nim wielu specjalistów, przeprowadziliśmy specjalistyczne badania – powiedział Bevans. (dailymail.co.uk)

Wypicie wody po parówkach gwarantowało także poprawienie pracy mózgu, schudnięcie i zwiększenie witalności. Miała mieć także właściwości odmładzające. Zaoferowano również perfumy o zapachu wody po parówkach i parówkowy odświeżacz do ust.

ZOBACZ TEŻ: Zjedli dynamit do wódki. Myśleli, że to parówki

Happening w Kanadzie

Okazało się, że Dringus nigdy nie istniała. Cała akcja była eksperymentem, a zarobione pieniądze przeznaczono na cele charytatywne. Bevans chciał zwrócić uwagę na to jak marketingowcy oszukują konsumentów sprzedając im produkty o „niezwykłych” właściwościach. Nie wiadomo, czy dzięki jego akcji staną się oni ostrożniejsi i bardziej świadomi. Oby tylko nie podsunął marketingowcom pomysłu na zarobienie góry pieniędzy…

ZOBACZ TEŻ: Znana firma wycofuje parówki. Mogą powodować zapalenie mózgu

Zagłosuj

Kupiłbyś wodę po parówkach?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze