Skandal w chińskim barze na Mazowszu. Zwłoki psa i podejrzane mięso na dachu

Magdalena Kulej
27.03.2018  09:48
Animal Rescue Polska bar w Wólce Kosowskiej
Animal Rescue Polska bar w Wólce Kosowskiej Fot: Animal Rescue Polska

Wszczęto postępowanie w sprawie znęcania się nad zwierzętami.

O tej oburzającej sprawie poinformowała Fundacja Animal Rescue Polska. Inspektorzy utworzonej przez nią Służby Ochrony i Ratownictwa Zwierząt interweniowali 24 marca w barze chińskim w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej.

Do lokalu weszli w towarzystwie policji, Sanepidu i Powiatowego Lekarza Weterynarii. Za barem znaleźli dwa psy. Jeden z nich był martwy, drugiego psa tej samej rasy przetrzymywano w skandalicznych warunkach.

ZOBACZ TAKŻE: Zawiązali szczeniaka w reklamówce i wrzucili do kosza

Zwierzę zostało natychmiast zabrane przez inspektorów do domu tymczasowego. Zwłoki drugiego z nich zostaną poddane sekcji.

Mięso niewiadomego pochodzenia

Równie koszmarny widok czekał na inspektorów poza lokalem. Na dachu budynku znaleziono wiszące mięso niewiadomego pochodzenia. Badania wykażą, czy należało do psa.

Jak poinformowała Fundacja, bar był prowadzony przez obywateli Chin. Potwierdzono też, że policja pod nadzorem prokuratury w Piasecznie prowadzi postępowanie w sprawie znęcania się nad zwierzętami, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Swoje postępowania prowadzi też Sanepid i weterynarze, którzy zabezpieczyli próbki mięsa.

Decyzja o dalszych działaniach w sprawie zostanie podjęta po otrzymaniu wyników badań i raportu z sekcji zwłok. Te są niestety kosztowne. Fundacja apeluje o wsparcie. Pieniądze można wpłacać przez stronę Zimą na Ratunek

Zobacz koszmarne warunki w barze w Wólce Kosowskiej: 

Przeczytaj więcej
Komentarze