Dziecko ze słynnego zdjęcia po latach. Wolontariuszka pokazała, jak się zmieniło

Wojciech Kozicki
01.02.2018  09:43
Anja Ringgren Lovén i Hope
Anja Ringgren Lovén i Hope Fot: Facebook.com/ Anja Ringgren Lovén

Ocaliła chłopca z ulicy.

Anja Ringgren Lovén w 2016 roku poruszyła ludzkie serca na całym świecie. Przebywała wówczas na misji ratunkowej w Afryce. Dunka i jej mąż David zrobili zdjęcie, które pokazało dramat dzieci na Czarnym Lądzie.

2-letni Nigeryjczyk przez 8 miesięcy błąkał się po okolicy i nie miał dachu nad głową. Rodzice uznali go za „czarownika” i porzucili. Miał szczęście, bo spotkał Lovén.

Odkryłam, że wiele dzieci jest w tym regionie torturowanych, a nawet zabijanych. Ludzie są przesądni i oskarżają je o kontakty z magią – powiedziała Lovén (woman.ng)

 Był skrajnie odwodniony i niedożywiony. W organizmie miał mnóstwo pasożytów. Jak podaje independent.co.uk, wolontariuszka postanowiła go ocalić.

Nie zostawiła go

Na słynnym zdjęciu Lovén poiła go wodą z butelki. Nie miała jednak serca, by zostawić chłopca w takim stanie na ulicy. Z jej pomocą trafił do szpitala, gdzie przeszedł odrobaczenie i transfuzję krwi. Dała mu na imię Hope i zapewniła miejsce w sierocińcu.

W 2018 roku Dunka postanowiła przypomnieć historię ocalonego chłopca. Opublikowała jego zdjęcia na swoim Facebooku, by pokazać jak się zmienił. Sądząc po fotografiach, zdrowie mu dopisuje.

Lovén od lat działa w Nigerii jako wolontariuszka. Wraz z mężem Davidem prowadzi fundację African Children's Aid Education and Development Foundation. Pomaga odrzuconym dzieciom wrócić do społeczeństwa i dba o ich edukację. W 2016 roku magazyn „Ooom” uznał ją za najbardziej inspirującą osobę na świecie.

Tak zmieniał się Hope:

Przeczytaj więcej
Komentarze