W upale sprzedawał szczeniaki w foliówkach. Przechodnie wstrząśnięci

Magdalena Kulej
06.06.2018  14:09
W upale sprzedawał szczeniaki w foliówkach. Przechodnie wstrząśnięci
W upale sprzedawał szczeniaki w foliówkach. Przechodnie wstrząśnięci Fot: Zdjęcie poglądowe, Karol Serwis/East News

To oni pierwsi interweniowali. 

W poniedziałek przed godziną 20.00 w centrum Wrocławia 48-letni mężczyzna usiłował sprzedawać przechodniom szczeniaki, które trzymał w foliowej torbie. Spacerowicze byli tym bardziej wstrząśnięci, że na początku tygodnia temperatura dochodziła do 30 stopni Celsjusza.

Jak donosi Polsat News, przechodnie odebrali mężczyźnie trzy około 4-tygodniowe pieski. Gdy ci zamierzali wezwać policję, nielegalny handlarz starał się załagodzić sytuację i przekupić ich, oferując oddanie psów za darmo. Według świadków zdarzenia w pewnym momencie zaczął wciskać im szczeniaki na siłę i krzyczał gratis, gratis!.

ZOBACZ TAKŻE: Zawiązali szczeniaka w reklamówce i wrzucili do kosza 

Psy na sprzedaż 

Mężczyzna nie był Polakiem, nie mówił też po angielsku. Według ustaleń policji przebywał we Wrocławiu od 2 tygodni i spał w samochodzie na parkingu jednego z centrów handlowych.

48-latek stanie teraz przed sądem za naruszenie przepisów ustawy o ochronie zwierząt, a dokładnie za popełnione wykroczenie wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli - poinformował sierż. Dariusz Rajski z KMP we Wrocławiu. (wroclaw.policja.gov.pl)

Pieski trafiły pod opiekę Inspektor ds. Ochrony Zwierząt. Ta zorganizowała dla nich kojec i dostęp do świeżej wody.

Zagłosuj

Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze