Wstrząsające nagranie z samolotu. Tak wyglądają pożary w Grecji z lotu ptaka

Magdalena Kulej
25.07.2018  10:03
Pożar Grecja
Pożar Grecja Fot: ANGELOS TZORTZINIS/East News

Tragiczny bilans wciąż rośnie.

Co najmniej 83 ofiary śmiertelne, w tym dwoje Polaków - to dotychczasowy bilans pożarów, które wybuchły w poniedziałek we wschodniej Attyce. Strażacy zapowiadają, że to jeszcze nie koniec przykrych wiadomości dochodzących z Grecji.

Poszukiwania ocalałych wciąż trwają. Strażacy sprawdzają zgliszcza, opuszczone domy, spalone samochody i wybrzeża. Niestety liczba ofiar wciąż rośnie, a poszukiwania utrudnia szybko rozprzestrzeniający się ogień, któremu towarzyszy wiatr sięgający 100km/h.

ZOBACZ TEŻ: Szokująca teoria o pożarach w Grecji może być prawdziwa? 

Ginęli w objęciach

Jak informuje BBC News, we wtorek rano na klifie znaleziono 26 ciał w jednym miejscu. Niektóre z ofiar zginęły w objęciach.  

Próbowali znaleźć drogę ucieczki, ale niestety nie zdążyli na czas. Widząc, że zbliża się koniec, instynktownie zaczęli się obejmować – powiedział Nikos Economopoulos z Czerwonego Krzyża. (BBC News)

Mimo, że największe pożary zostały już opanowane, w Attyce nadal obowiązuje stan klęski żywiołowej, a w całym kraju trzydniowa żałoba.

Pomocy udzielają służby z Włoch, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Cypru oraz Polski.

ZOBACZ TEŻ: Pogoda: Nadchodzi żar znad Afryki

Polacy zginęli w pożarach w Grecji

Niestety wśród ofiar pożarów w Grecji jest dwójka polskich turystów – to matka z 9-letnim synem, którzy do kurortu Mati udali się na wakacje z Wysokiej pod Wadowicami – podała „Gazeta Krakowska”.

Zmarli razem z 8 innymi klientami hotelu, którzy łodzią uciekali przed ogniem. Szalupa zatonęła. Na brzegu pozostał mąż i ojciec zmarłych.

Dramatyczne zdjęcia z pożarów w Grecji

Media społecznościowe obiegają coraz to tragiczniejsze obrazy z szalejących w Grecji pożarów. Niektóre z filmów zostały zarejestrowane z pokładów samolotów.

Przeczytaj więcej
Komentarze