Ore, ore! Don Vasyl idzie do polityki!

Magdalena Kulej
16.10.2018  11:52
Ore, ore! Don Vasyl idzie do polityki!
Ore, ore! Don Vasyl idzie do polityki! Fot: Grzegorz Galasinski/DZIENNIK LODZKI/Polska Press/East News

Don Vasyl, który sam siebie nazywa "królem Cyganów", postanowił zaangażować się w życie polityczne. Na artystę będzie można głosować w Powiecie Aleksandrowskim.

Tegoroczna kampania wyborcza dostarcza nam wiele rozrywki. Kandydaci na prezydentów, burmistrzów czy radnych dwoją się i troją, by przekonać do siebie wyborców. Uwagę przykuwają nietypowe obietnice, wyjątkowo kreatywne plakaty wyborcze, skandale i kandydaci, których w wyborach nikt się nie spodziewał. Wśród nich znalazł się Don Vasyl, autor takich przebojów jak "Ore ore” czy "Jedno jest niebo dla wszystkich".

ZOBACZ TEŻ: Wicemiss Polonia chce zostać radną Radomia

Określany mianem króla muzyki cygańskiej Don Vasyl mieszka obecnie w Ciechocinku na Kujawach, a do walki o stołek radnego startuje w Powiecie Aleksandrowskim. Jak donosi Wirtualna Polska, 68-letni muzyk będzie walczył o mandat radnego z ramienia Kujawskiej Inicjatywy Samorządowej.

To nie pierwszy raz, gdy Don Vasyl próbuje swoich sił w wyborach. Wcześniej, w Ciechocinku, zdobył zaledwie 16 głosów. Jak mówi, wówczas nie docenił siły reklamy.

Teraz jest inaczej, a moje plakaty w mieście są wszędzie – mówi w rozmowie z wp.pl.

Osiągnąłem już wiele i trzeba coś zrobić dla innych – dodaje.

Pytany o upodobania polityczne przekonuje, że „jako artysta nie może stawać po żadnej stronie” i „wszystkie opcje mu się podobają”.

Zagłosuj

Czy zagłosujesz w wyborach samorządowych?

Liczba głosów:

Don Vasyl - Ore, ore

Przeczytaj więcej
Komentarze