Skandal na wyborach. Kompletnie pijana przewodniczyła komisji

Magdalena Kulej
21.10.2018  17:00
Skandal na wyborach. Kompletnie pijana przewodniczyła komisji
Skandal na wyborach. Kompletnie pijana przewodniczyła komisji Fot: Grzegorz Bukala/REPORTER

Wybory samorządowe 2018. Do skandalicznego incydentu doszło o poranku w lokalu wyborczym na warszawskiej Ochocie. Przewodnicząca komisji została odsunięta od pracy po tym, jak stwierdzono u niej obecność alkoholu w krwi. 

Stołeczna policja otrzymała w niedzielę rano zgłoszenie, że przewodnicząca komisji w jednym z lokali wyborczych na warszawskiej Ochocie może być pod wpływem alkoholu - poinformował portal warszawawpigulce.pl

Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze. Jak się okazało, przewodnicząca faktycznie do lokalu przyszła pijana. We krwi miała 1,5 promila alkoholu. Kobieta została odsunięta od pracy w lokalu. Jej obowiązki przejął zastępca. 

Ponad 400 incydentów

Jak potwierdził w rozmowie z mediami Sylwester Marczak rzecznik Komendy Stołecznej Policji, tylko na terenie Warszawy doszło już do co najmniej 20 incydentów związanych z zakłócaniem ciszy wyborczej.

Według informacji TVN24, w całej Polsce do godziny 13.30 odnotowano już 416 takich przypadków. Część z nich może być uznana za przestępstwo lub wykroczenie. Wiadomo już, że 3 osoby zostały zatrzymane. Policja zaznacza, że chodzi o przypadki używania wulgaryzmów, a także zniszczenia lub wyniesienia kart z lokalu wyborczego.

Zagłosuj

Czy zagłosujesz w wyborach samorządowych?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze