Makabryczny karambol na A2. Opublikowano nagranie z wypadku

Wojciech Kozicki
02.02.2018  09:55
Karambol na autostradzie A2
Karambol na autostradzie A2 Fot: Youtube.com/Waldi 78

Pijany kierowca tira wjechał w stojące samochody.

1 lutego mężczyzna pędził potężną ciężarówką po autostradzie A2. W pobliżu punktu poboru opłat w Żdżarach w okolicy Konina staranował 5 aut. Rzecznik komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu Andrzej Borowiak poinformował o rannych osobach. Jego zdaniem to cud, że nikt nie zginął.

Rozpędzony tir wjechał w pięć aut stojących w kolejce - powiedział rzecznik prasowy konińskiej straży pożarnej Sebastian Andrzejewski (TVN24.pl).

Jak podaje RMF24.pl, sprawca karambolu pochodzi z Łotwy. Gdy przebadano go alkomatem okazało się, że miał prawie trzy promile alkoholu we krwi. Jeśli usłyszy zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, może spędzić nawet 10 lat za kratami.

Nie zwolnił

Łotysz prawdopodobnie miał włączony tempomat. Gdy wjechał w stojące auta ani o kilometr nie zmniejszył prędkości. To dlatego siła uderzenia była tak duża i spowodowała spore zniszczenia. W wypadku ucierpiało 10 osób. 5 z nich trafiło do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pijany kierowca również został hospitalizowany.

W internecie pojawiło się wideo przedstawiające moment uderzenia ciężarówki w stojące pojazdy. Opublikował je użytkownik Waldi 78 w serwisie youtube.com. Wykonano je kamerką samochodową.

Rozpędzony tir wjechał w samochody:

Zagłosuj

Jaki jest twoim zdaniem sposób na pijanych kierowców?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze