Zderzenie tira z samochodem osobowym. Kto jest winien? [WIDEO]

Wojciech Kozicki
24.10.2018  15:40
Wypadek drogowy - zderzenie tira z osobówką w Polsce
Wypadek drogowy - zderzenie tira z osobówką w Polsce Fot: Youtube.com/Telewizja Regionalna Żuławy TV

Wypadek samochodowy w Polsce na drodze S7 i szokujące wideo z kamerki samochodowej. Tir skręcał nieprzepisowo i dlatego nastąpiło zderzenie z samochodem osobowym?

Telewizja Regionalna Żuławy TV opublikowała nagranie z wypadku (Niedźwiedziówka, gmina Stegna, województwo pomorskie), które może być przestrogą dla innych kierowców. 23 października tir skręcał w lewo z prawego pasa. Wideo trafiło także na Wykop.pl, a użytkownik o nicku ziuuumm zwrócił uwagę, że zlekceważono ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę i zakaz wyprzedzania.

Zderzenie tira z osobówką - wypadek

Tir chciał skręcić w lewo. W tym momencie uderzył w niego samochód osobowy. Odbił się od potężnego pojazdu i skończył na poboczu. O włos minął pracowników budowy. Nie podano, czy kierowca przeżył.

Internauci twierdzą, że winę za spowodowanie wypadku ponoszą obie strony. Ich zdaniem kierowca tira nie upewnił się, czy może wykonać manewr.  Kierowca samochodu osobowego również złamał kilka przepisów.

Czy rzeczywiście tir mógł skręcać w lewo z prawego psa? Niektórzy w komentarzach piszą, że nie dałby rady się „złamać”. Co więcej, sygnalizował wcześniej manewr.

ZOBACZ TEŻ: Najdroższy wypadek świata

Zderzenie tira z samochodem osobowym. Kto zawinił?

Przeczytaj więcej
Komentarze