Lwica w cyrku zaatakowała. Wzięła głowę dziecka do pyska [WIDEO]

Wojciech Kozicki
29.10.2018  12:44
Atak lwa w cyrku w Rosji - ranne dziecko
Atak lwa w cyrku w Rosji - ranne dziecko Fot: Youtube.com/ Иннокентий Гаркаликов

Tragedia w cyrku w Rosji (Kraj Krasnodarski). Lwica zaatakowała i poważnie raniła dziecko. Wielki kot rzuciła się na 4-letnią dziewczynkę siedzącą w pierwszym rzędzie. Czy dzikie zwierzęta powinni być atrakcją w cyrku i wykonywać cyrkowe sztuczki?

Jak podaje dailymail.co.u, lwica zbuntowała się i nie powstrzymała jej siatka bezpieczeństwa. Nie pomogła też smycz, którą trzymał opiekun. Chwyciła 4-letnią dziewczynkę (Ksenia) i zaciągnęła ją na arenę. Wzięła jej głowę do pyska. Incydent został nagrany, a wideo z cyrku trafiło do sieci.

ZOBACZ TEŻ: Wypadek w cyrku. Akrobata spadł i zabił się na oczach ludzi [WIDEO]

Atak lwa na dziecko w cyrku

Dziewczynka przeżyła. Trafiła do Central Republican Hospital w Krasnodarze. Ma jednak poważne obrażenia twarzy i klatki piersiowej. Lekarze twierdzą, że blizny pozostaną do końca życia.

ZOBACZ TEŻ: Niedźwiedź w cyrku się zbuntował. Skatowali go na oczach dzieci

Wina leży po stronie matki dziecka i dyrektora cyrku. Dlaczego pozwolono zbliżyć się dziecku do niebezpiecznego zwierzęcia? – pyta dyrektor cyrku Big Moscow Edgard Zapashny. (dailymail.co.uk)

Świadkowie sugerują, że Ksenia machała chorągiewką, co mogło sprowokować dzikie zwierzę. Niektórzy zwrócili uwagę, że matka pozwoliła zbliżyć się córce do siatki oddzielającej widownię od areny.

ZOBACZ TEŻ: Wypadek w cyrku. Słoń upadł na publiczność [WIDEO]

Tragedia w cyrku w Rosji. Lwica zaatakowała dziecko:

Przeczytaj więcej
Komentarze