Wypadek w cyrku. Słoń przewrócił się na ludzi [WIDEO]

Wojciech Kozicki
06.07.2018  09:56
słoń cyrk zwierzęta wypadek
słoń cyrk zwierzęta wypadek Fot: Youtube.com

Cyrkowe sztuczki i chwile grozy.

Nie tylko zwierzęta w cyrku nie mają lekko. Podczas jego z pokazów również widzom było ciężko, dosłownie! W niemieckim mieście Osnabruck słoń indyjski podczas występu przewrócił się na publiczność.

Wypadek w cyrku

Jak podaje dailymail.co.uk, w show brały udział 3 słonie. Cyrkowe show wymknęło się jednak spod kontroli. Słonica Kenia zaczęła popychać inne zwierzę, które straciło równowagę i runęło na strefę dla widzów. Na szczęście zwierzęciu nic się nie stało. Ucierpiał jedynie jeden mężczyzna, ponieważ został lekko ranny w nogę. Opatrzono go i mógł dalej oglądać cyrkowe atrakcje.

Do podobnego wypadku doszło w cyrku Dziva na Białorusi w 2015 roku. W ryzykownym numerze słoń wchodził na 3-metrowe schody i stawał na 2 łapach. Stracił jednak równowagę i spadł na publiczność. Nikomu nic się nie stało.

Słonica Kenia to buntowniczka. Kilka tygodni temu uciekła z boksu i biegała po miejscowości Neuwied.

Obrońcy zwierząt protestują przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w numerach cyrkowych. Ich protesty nasiliły się po niedawnym incydencie w rosyjskim cyrku, gdy treserzy chcieli zmusić niedźwiedzia do jazdy na deskorolce. Zbuntował się i zaatakował opiekunkę. Na oczach widowni został brutalnie pobity.

ZOBACZ TEŻ: Tragedia w cyrku. Zginął akrobata

Zagłosuj

Czy zwierzęta powinny występować w cyrku?

Liczba głosów:

Słonica Kenia po powrocie z ucieczki w 2015 roku:

Przeczytaj więcej
Komentarze