Wypadek w Rosji. Zawalił się most kolei transsyberyjskiej [WIDEO]

Wojciech Kozicki
09.10.2018  13:00
Kolej transsyberyjska w regionie amurskim w Rosji i wypadek ciężarówki
Kolej transsyberyjska w regionie amurskim w Rosji i wypadek ciężarówki Fot: Russian Emergency Situations Ministry / TASS

Pod mostem znajdował się akurat pracownik kolei. W sieci pokazano wideo z wypadku, gdy na konstrukcję wjechała ciężarówka. Miasto w regionie amurskim jest odcięte od świata.

Na nagraniu widać, jak na most wjeżdża samochód ciężarowy. Konstrukcja nie wytrzymała i zawaliła się. Kierowca przeżył, ale został ranny. Trafił do szpitala, ma złamaną nogę i uraz stopy.

Gdy doszło do wypadku, pod mostem znajdował się pracownik kolei. Cudem uniknął śmierci i nie znalazł się pod gruzami.

To był objazd i praktycznie jedyna działająca trasa prowadząca do części miasta za torami. Teraz 100 mieszkających tam osób może być odciętych od świata – oświadczył gubernator obwodu amurskiego. (themoscowtimes.com)

Jak podaje themoscowtimes.com, most został zbudowany w 1982 roku. Znajdował się nieopodal miejscowości Svobodny (obwód amurski), czyli 7,5 tys. kilometrów od Moskwy. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że po wypadku życie w odciętej części miasta się zatrzymało.

Kolej transsyberyjska – wypadek w Rosji

Z powodu wypadku ruch na trasie kolei transsyberyjskiej (najdłuższa trasa kolejowa na świecie) został wstrzymany. Przyczynę zawalenia się mostu ustali rosyjska prokuratura.

ZOBACZ TEŻ: Zawalił się wiadukt w Europie, kilkadziesiąt osób nie żyje [WIDEO]

Zawalił się most kolei transsyberyjskiej:

Przeczytaj więcej
Komentarze