Wyprosili 14-latkę z McDonald’s, bo była w szkolnym mundurku. Miała jeść na mrozie

Magdalena Kulej
02.03.2018  15:30
McDonalds
McDonalds Fot: twitter.com / @WouldLikeMuscle

Wszystko w trosce o bezpieczeństwo.

Ojciec 14-letniej uczennicy skarży się na restaurację McDonald’s w Erith w południowo-wschodnim Londynie. Personel kazał dziewczynie opuścić restaurację zaraz po złożeniu zamówienia.

Mark Haffenden powiedział portalowi „The Sun”, że pracownicy wskazali jego córce miejsce na zewnątrz, bo miała na sobie szkolny mundurek. Dziewczyna wraz z koleżanką zdążyła wcześniej złożyć i opłacić zamówienie.  

Personel McDonald’s zdawał się nie dostrzegać, że Londyn walczy aktualnie z tzw. „Bestią ze wschodu”. Mrozy i śnieżyce doprowadziły tam do śmierci co najmniej 4 osób. Mimo to dziewczęta miały zjeść swoje kanapki na śniegu.

2
2 Fot: Google Maps

W trosce o klientów

Tymczasem rzecznik prasowy McDonald's broni decyzji pracowników. Zgodnie z zasadami oddziału w Erith dzieci w mundurkach szkolnych nie mają tam wstępu. Jest to związane z próbami przeciwdziałania "antyspołecznym zachowaniom".

Nawet jeśli takie zasady faktycznie ich obowiązują, to akurat tego dnia mogli im pozwolić zjeść w lokalu – powiedział oburzony ojciec. (thesun.co.uk)

Przedstawiciele restauracji potwierdzili w rozmowie z mediami, że nic nie wskazywało na to, by uczennice miały dopuścić się antyspołecznych aktów. Mimo to podkreśla, że pracownicy nie mieli innego wyboru, bo w grę wchodziło bezpieczeństwo załogi i klientów.

Gordon
Zagłosuj

Czy personel słusznie wyprosił dziewczynę?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze