4500 zł za obiad w Wenecji. Twierdzą, że zostali oszukani

Magdalena Barszczak
22.01.2018  11:56
Wysoki rachunek za obiad w weneckiej restauracji. Turyści zgłosili sprawę na policję
Wysoki rachunek za obiad w weneckiej restauracji. Turyści zgłosili sprawę na policję Fot: Pixabay.com

Turyści zgłosili sprawę na policję.

Japończycy z wizyty w jednym z najpiękniejszych włoskich miast zapamiętają głównie niebotyczny rachunek. Za obiad dla czterech osób w Wenecji policzono im… 1100 euro (ok. 4500 zł). Turyści karnie zapłacili, choć nie mogli uwierzyć własnym oczom.

Jak donosi telegrap.co.uk, młodzi mężczyźni to studenci Uniwersytetu w Bolonii. Poszli do zwykłej knajpki w historycznym centrum niedaleko Placu Św. Marka. Nie zamówili wykwintnego posiłku, tylko smażone ryby, cztery steki i wodę. Według brytyjskiego portalu chodzi o restaurację Osteria dla Luca.

Ich trzy koleżanki w innym lokalu zapłaciły z kolei 350 euro (ok. 1400 zł) za makaron z rybą.

Turyści byli zbulwersowani. O całej sprawie zawiadomili policję. Sytuacją przejął się także burmistrz Wenecji Luigi Brugnaro. Przeprosił Japończyków na Twitterze.

Jeśli ten haniebny incydent zostanie potwierdzony, zrobimy wszystko, by ukarać winnych – napisał.

 

burmistrz-wenecji
burmistrz-wenecji Fot: Twitter.com/LuigiBrugnaro

Ceny będą wyższe

Marco Gasparinetti, rzecznik prasowy Grupy 25 kwietnia mówi, że to nie pierwszy przypadek tego rodzaju. Organizacja zajmuje się prawami obywatelskimi w Wenecji. Aktywista nadmienia, że w najbliższym czasie w mieście należy się spodziewać wzrostu cen. Wszystko przez zbliżający się karnawał. Mężczyzna chce pomóc nieświadomym turystom i zamieścić przewodnik z radami, jak nie dać się oszukać.

Zastanawiamy się nad umieszczeniem na naszej stronie internetowej numeru telefonu. Turyści, których spotka taka sytuacja, będą mogli wezwać pomoc. Chcemy bronić standardu życia. Każdy, kto naraża dobre imię Wenecji na szwank, szkodzi wszystkim wenecjanom – mówił. (telegrap.co.uk)

Tymczasem klienci Osteria da Luca na tripadvisor.com przestrzegają przed wizytą w restauracji. Ocena lokalu na tym portalu spadła już do 1,5.

Osteria da Luca - Wenecja
Osteria da Luca - Wenecja Fot: Tripadvisor.com/TanyaThumbran
Zagłosuj

Co sądzisz o rachunku za obiad w weneckiej knajpce?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze