Podwyżki cen paliw. Będą rekordy na stacjach

Wojciech Kozicki
03.07.2018  10:45
tankowanie benzyna cena ropa diesel stacja benzynowa
tankowanie benzyna cena ropa diesel stacja benzynowa Fot: Pixabay.com

Koszty tankowania wzrosną. 

Ceny paliw na stacjach benzynowych wzrosną. Businessinsider.com.pl (bazując na prognozach serwisu cinkciarz.pl) ostrzega, że notowania w hurcie rosną w zawrotnym tempie. W pierwszej połowie lipca cena diesla może wynieść  5,10 zł/litr. Cena benzyny bezołowiowej może wzrosnąć do 5,15 zł/litr.

Jak podaje nafta.wnp.pl, na początku lipca 2018 roku najdroższe paliwa są w województwie mazurskim (litr Pb 95 za 5,05 zł, diesel 5, 02 zł). Tanio nie jest również w województwach podlaskim i i zachodniopomorskim.

Wpływ na cenę paliwa ma m.in. osłabienie złotówki. Winna jest również sytuacja na globalnym rynku ropy (wzrost cen ropy naftowej do poziomu 79 USD/bbl).

Jeszcze na początku czerwca 2018 mówiło się, że wzrost cen paliw wyhamował. BM Reflex informowało, że koszty tankowania ustabilizowały się, przewidywana była nawet obniżka. Pod koniec maja cena detaliczna benzyny bezołowiowej 95 wyniosła 5,14. Cena oleju napędowego wyniosła wówczas 5,10 zł za litr. Nie brano pod uwagę cen przy autostradach i kurortach, gdzie mogły one być wyższe.

ZOBACZ TEŻ: Cena paliwa w Polsce

Zagłosuj

Czy zdarza ci się tankować do pełna?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze