Płatny YouTube w Polsce. Te treści nie będą darmowe

Wojciech Kozicki
10.04.2018  10:00
Youtube Red w Polsce
Youtube Red w Polsce Fot: East News/Value Stock Images

Podano cenę i nowe informacje na temat usługi.

YouTube Red powstał w 2016 roku. Nadal jest niedostępny w Polsce, ale prawdopodobnie wkrótce się to zmieni. Jak podaje radiozet.pl, w internecie pojawiły się informacje o płatnej wersji serwisu z wideo na żądanie w wersji polskiej. Podano m.in. cenę subskrypcji.

Serwis zachęca do skorzystania z miesięcznego okresu próbnego lub wykupienia subskrypcji. Polacy mogą skorzystać z usługi jedynie teoretycznie. Serwis nadal nie akceptuje polskich kart płatniczych.

Cena YouTube Red to abonament 9,99 dolara miesięcznie. W Polsce oznacza to opłatę w wysokości ok. 35 złotych. W tej cenie użytkownicy otrzymają dostęp do YouTube Red Originals (filmy i seriale), Muzyki Google Play, filmów dostępnych jedynie lokalnie oraz treści Premium youtuberów.

YouTube bez reklam i serwisy VOD

Dodatkowo, można będzie uruchomić odtwarzanie przy wyłączonym ekranie i działaniu aplikacji w tle. Red to jednak przede wszystkim YouTube bez reklam. W ramach Red można pobierać filmy i oglądać je offline (Muzyka YouTube, YouTube Gaming i YouTube dla dzieci). Ma to być konkurencja m.in. dla Netflixa i Amazon Prime Videos.

Od 1 kwietnia w Unii Europejskiej obowiązuje nowe prawo. Serwisy VOD muszą znieść bariery regionalne, a YouTube Red jest serwisem VOD. Sidersweb.pl podaje, że wprowadzenie go w Polsce niekoniecznie łączy się jednak z nowymi przepisami unijnymi.

Serwis fandroid.com.pl w lutym 2018 roku poinformował, że YouTube Red pojawi się w 100 nowych krajach. Zapowiedział to dyrektor YouTube Susan Wojcicki.

ZOBACZ TEŻ: Youtuber uczy Polaków jak ćpać

Wywiad z dyrektor YouTube Susan Wojcicki:

Zagłosuj

Czy zamierz płacić za YouTube?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze