Z młotami napadli na kantor. Za szybą siedziała kasjerka [WIDEO]

Magdalena Kulej
23.07.2018  13:17
Z młotami napadli na kantor. Za szybą siedziała kasjerka [WIDEO]
Z młotami napadli na kantor. Za szybą siedziała kasjerka [WIDEO] Fot: Policja Lubuska

Wpadli, próbując nielegalnie przekroczyć granicę.

Dwóch bandytów przy wykorzystaniu ciężkich młotów wyburzeniowych napadło na jeden z całodobowych kantorów w Żarach w Lubuskiem. Obaj zostali już schwytani, a policja opublikowała nagranie z napadu  - podaje Gazeta Lubuska.

Do rozboju doszło w nocy z 15 na 16 lipca. Dwaj zamaskowani Ukraińcy w wieku 41 i 43 lat wtargnęli do kantoru przy ul. Serbskiej i co najmniej kilkanaście razy uderzyli młotami wyburzeniowymi w szybę, która oddzielała ich od kasjerki. W końcu mężczyznom udało się przebić szybę i zabrać pieniądze.

Choć pracownica szybko uruchomiła alarm, napastnikom udało się uciec. Ale szczęście bandytów nie trwało długo. Niespełna dobę po napadzie służby z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Dołhobyczowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali ominąć przejście graniczne i nielegalnie przekroczyć granicę polsko-ukraińską. Jak się okazało, byli to ci sami mężczyźni, którzy dzień wcześniej okradli kantor.

Obaj trafili już do aresztu, gdzie spędzą najbliższe 3 miesiące. Ukraińcy usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi im kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

Lubuscy policjanci ustalają czy zatrzymani mogą mieć związek z podobnymi zdarzeniami na terenie całego kraju. Sprawa jest rozwojowa i nadzorowana jest przez Prokuraturę Rejonową w Żarach - informuje nadkom. Marcin Maludy z KWP w Gorzowie Wlkp.

ZOBACZ TEŻ: Napad z atrapą broni na Żabkę. Policjant się schował

Zobacz wideo, na którym widać moment napadu na kantor w Żorach:

Zagłosuj

Jak zachowałbyś się podczas napadu?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze