Ogień, demolka i spustoszenie. Dziki tłum napadł z koparką na Lidla [WIDEO]

Magdalena Kulej
05.03.2018  11:28
Demolka w Lidlu w Dublinie
Demolka w Lidlu w Dublinie Fot: twitter.com / @TweetBelfast

Do akcji wkroczyło wojsko.

9 aresztowań, 6 spalonych samochodów i Lidl w ruinie to bilans piątkowych „zakupów” w sklepie w Tallaght w południowym Dublinie. Incydent wstrząsnął irlandzką opinią publiczną, a szokujące nagrania z grabieży i burzenia sklepu w zawrotnym tempie obiegły sieć.

Do rozboju doszło po tym, jak do Dublina dotarła najpotężniejsza od dziesięcioleci burza śnieżna, tzw. Emma. Koszmarne warunki pogodowe wykorzystała grupa około 30 osób.

Jak podaje irishtimes.com, o godz. 17.00 rozszalały tłum wdarł się do zamkniętego sklepu i zaczął wynosić z Lidla towar. Do rabusiów dołączyli też okoliczni mieszkańcy, którzy postanowili skorzystać z okazji i dokonać darmowych „zakupów”.

Śnieg w Dublinie? "Budujemy bałwana? Nie, zrabujemy i zburzymy Lida!" - komentuje Kevin. (twitter.com / @Eighteen1878)

Wkrótce skradziono znajdującą się w pobliżu koparkę. Agresywni mężczyźni dosłownie wbili się nią w budynek i zdjęli dach.

Dokonano olbrzymich zniszczeń, podpalono 6 samochodów, wykradziono towar i sejf. Skrytkę próbowano otworzyć za pomocą łyżki maszyny budowlanej. 

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy irlandzkiej policji Garda. Ci jednak z powodu paraliżu komunikacyjnego nie mogli dotrzeć na miejsce. Według relacji świadków członkowie gangu budowali na drodze śnieżne barykady.

Policja musiała wezwać wojsko. Z ich pomocą aresztowano ostatecznie 9 osób i odzyskano sejf. Władze wciąż poszukują pozostałych osób odpowiedzialnych za kradzież i dewastację.

Od sobotniego poranka na miejsce zdarzenia zjeżdżają się mieszkańcy pozostałych części miasta. Zdjęcia sklepowych ruin i nieprawdopodobne nagrania z tego, co pozostało na terenie Lidla publikują w sieci.

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Czy zakaz handlu w niedziele będzie dla Ciebie uciążliwy?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze