Rewolucja w Żabce. To odpowiedź na zakaz handlu w niedziele

Magdalena Kulej
25.04.2018  13:07
Żabka
Żabka Fot: Stanislaw Kowalczuk/East News

Znaleźli legalny sposób na zakupy po niedzielnej mszy. 

Sieć sklepów Żabka wpadła na nowy pomysł, jak obejść zakaz handlu w niedziele. Jak podaje serwis wiadomoscihandlowe.pl, Żabki mają się wkrótce zmienić w placówki pocztowe.

Choć ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele zezwala na otwarcie sklepów, w których za ladą stawałby właściciel lub jego rodzina, wiele Żabek zamykało swoje drzwi dla niedzielnych klientów. Teraz sieć chce zachęcić franczyzobiorców do otwierania sklepów w „zakazane” niedziele i od 25 kwietnia rozdaje im naklejki z napisem "placówka pocztowa".

Żabka otwarta w niedziele 

Taka naklejka na drzwiach oznacza, że sklep będzie legalnie otwarty nawet w niedziele objęte zakazem handlu. To dlatego, że ustawa wprowadzona w życie w marcu dopuszcza działalność niektórych placówek, w tym m.in. punktów odbioru przesyłek.

Status placówki pocztowej sklepów Żabka wynika z umów zawartych z operatorem pocztowym. (...) Obecny status wynika bezpośrednio z poszerzonej umowy zawartej z operatorem pocztowym – wyjaśnia w biuro prasowe Żabki. (wiadomoscihandlowe.pl)

Usługi pocztowe były już wcześniej świadczone w niektórych Żabkach. W 2012 roku sieć podpisała pierwsze umowy z Pocztą Polską i DHL. Zdaniem przedstawicieli firmy Żabka Polska klienci chętnie z takiej możliwości korzystali.

ZOBACZ TAKŻE: Koniec z zakupami na dworcach. Popularny sklep znika z Polski

animation (2)
Zagłosuj

Popierasz zakaz handlu w niedziele?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze