Krwawy Księżyc. Niezwykłe zaćmienie w lipcu 2018 to zły znak?

Wojciech Kozicki
20.07.2018  12:51
bloody moon zaćmienie Księżyca krwawy Księżyc data nad Polską koniec świata apokalipsa
bloody moon zaćmienie Księżyca krwawy Księżyc data nad Polską koniec świata apokalipsa Fot: Facebook.com

Duchowni ostrzegają, że to może być ostatnie takie zjawisko.

Zaćmienie Księżyca. Niezwykłe kosmiczne zjawisko będzie można zobaczyć na niebie 27 lipca 2018 roku. Będzie to najdłuższe zaćmienie w tym stuleciu. Potrwa 1 godzinę i 43 minuty. W Polsce zacznie się o 21:30 i najlepiej widoczne będzie w południowo-wschodniej części kraju. Wcześniej będzie można zobaczyć zaćmienie częściowe.

Warto zwrócić uwagę na kolor Księżyca – będzie czerwony. Nie na darmo mówi się, że ma to być „Krwawy Księżyc” ("Bloody Moon", "Hunter's Moon").

Jak podaje timeanddate.com, Słońce, Księżyc i Ziemia znajdą się w jednej linii. Satelita „schowa się” za planetą. Nie będzie docierało do niego bezpośrednio światło słoneczne, a jedynie załamane przez ziemską atmosferę (Rozpraszanie Rayleigha).

Tech.wp.pl zapowiada, że to nie jedyne niezwykłe zjawisko, jakie będzie można zobaczyć wówczas na niebie. Mars zbliży się do Ziemi na 57,768 milionów kilometrów (wielka opozycja Marsa). Tak blisko nie był od 15 lat.

Oba powyższe zjawiska będą widoczne gołym okiem.

Koniec świata i apokalipsa?

Fakt.pl podaje wypowiedzi ewangelickich duchownych Marka Biltza i Johna Hagee'a. Ich zdaniem 27 lipca to data końca świata. Apokalipsa nastąpi właśnie podczas zaćmienia. Ma to być „proroctwo krwawego Księżyca”. Ich zdaniem „zegar apokalipsy” ruszył, a to zaćmienie ostatnim. Blitz napisał nawet na ten temat książkę „Blood Moons: Decoding the Imminent Heavenly Signs”. Ma rację, czy jest to przepowiednia końca świata w stylu Davida Meade?

ZOBACZ TEŻ: W kierunku Ziemi leci „Kosmiczny Hulk”. Jest dwa razy większy od Jowisza

Zagłosuj

Jak twoim zdaniem skończy się świat?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze