Zaginął współzałożyciel WikiLeaks. Pojawiły się teorie spiskowe

Wojciech Kozicki
04.09.2018  12:42
Arjen Kamphuis wikileaks
Arjen Kamphuis wikileaks Fot: Facebook.com/Centre for Investigative Journalism (CIJ)

Służby nie mogą zlokalizować jego telefonu z zaskakującego powodu.

Zaginął Arjen Kamphuis to współzałożyciel WikiLeaks, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa i autor “Information Security for Journalists”. Jak podaje huffingtonpost.com, ostatni raz widziano go w Norwegii w miejscowości Bodo. Rzecznik prasowy policji w rozmowie z Agence France-Presse potwierdził, że wszczęto dochodzenie, ale nie ma żadnych wskazówek, gdzie może znajdować się zaginiony.

Jak podaje securityaffairs.co, norweskie służby nie mogą zlokalizować jego telefonu komórkowego. Holender musi zostać oficjalnie uznany za zaginionego w swoim kraju.

WikiLeaks i Arjen Kamphuis

WikiLeaks poinformowała, że Arjen Kamphuis ostatni raz był widziany 20 sierpnia, gdy wychodził z hotelu. Posiadał bilet lotniczy na 22 sierpnia z Trondheim. Natychmiast pojawiło się wiele teorii spiskowych. Policja oświadczyła, że nie będzie spekulowała, co mogło się z nim stać.

W internecie rozgrzała dyskusja na temat zaginięcia. Aktywistka Ancilla van de Leest z Dutch Pirate Party nagłośniła sprawę, a także kontaktuje się z mediami. W sieci pojawiły się już hasztagi #ArjenKamphuis i #FindArjen.

Niektórzy podejrzewają, że jako zapalony turysta, mógł zaginąć gdzieś w norweskiej dziczy. Zdaniem niektórych osób jego zniknięcie nie musi mieć nic wspólnego z kontrowersyjną działalnością, jaką prowadzi Julian Assange.

ZOBACZ TEŻ: Słynny łowca UFO zmarł w Polsce. Dziwne okoliczności śmierci

Przeczytaj więcej
Komentarze