Zakaz handlu w niedziele. Rząd chce „uszczelnić system”

Magdalena Kulej
15.05.2018  09:44
Zakaz handlu w niedziele. Rząd chce „uszczelnić system”
Zakaz handlu w niedziele. Rząd chce „uszczelnić system” Fot: Andrzej Zbraniecki / East News

Obejście zakazu może być teraz trudniejsze niż dotychczas. Z tym nie poradzą sobie nawet Żabki.

To ma być koniec z obchodzeniem zakazu handlu w niedziele. Rząd obawia się, że więcej sklepów pójdzie w ślady Żabki i w jakiś sprytny sposób będzie próbowało obejść przepisy, np. rozszerzając działalność o świadczenie usług pocztowych. O sprawie informuje portal money.pl.

Będziemy dokonywać zmian w przepisach - zapowiedział podczas X Europejskiego Kongresu Gospodarczego money.pl Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. (money.pl)

Jest już przeprowadzana kontrola Państwowej Inspekcji Pracy. W czerwcu będzie kolejne spotkanie, na którym zastanowimy się jakich zmian należy dokonać, żeby sporne kwestie uregulować. Jeżeli jest potrzeba - a jest - to będziemy ten system uszczelniać - dodał. (money.pl)

„Uszczelnienie” ma uderzyć bezpośrednio w sklepy, które są zarejestrowane również jako działalność pocztowa i kurierska. Takim sklepem jest m.in. Żabka, gdzie od 25 kwietnia franczyzobiorcy eksponują na drzwiach sklepów naklejki z napisem "placówka pocztowa". 

ZOBACZ TAKŻE: Żabka otwarta w niedziele. Sklepy staną się... pocztą

Dzięki takiemu zabiegowi może więc być otwarta w niedzielę. Dla rządu to jawne obchodzenie zakazu, a do tego dopuszczać nie chce. 

W związku z tym planuje wprowadzić zmiany, które nie zezwoliłyby na otwarcie sklepu, jeżeli to właśnie handel jest dominującą gałęzią działalności firmy.

Zagłosuj

Popierasz zakaz handlu w niedziele?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze