Biedronka reaguje na zakaz handlu w niedzielę. Zdecydowane zmiany

Wojciech Kozicki
06.03.2018  09:45
Biedronka zakaz handlu w niedzielę
Biedronka zakaz handlu w niedzielę Fot: East News/Piotr Kamionka/REPORTER

Pracownicy mogą nie być zadowoleni.

Prezydent Andrzej Duda złożył decydujący podpis i zakaz handlu w niedzielę od 1 marca stał się faktem. Jak informuje gazeta.pl, dyskont Biedronka przygotował się na wolne niedziele. Pracowników i klientów czekają zmiany.

Respektując przepisy prawa, na pierwszym miejscu jak zawsze stawiamy oczekiwania naszych klientów. Dlatego podjęliśmy konkretne działania, aby zapewnić pełną dostępność produktów i sprawną obsługę przy kasach, a dzięki temu zadbać o satysfakcję klientów podczas zakupów. Oczywiście, wszyscy będziemy się uczyli tej nowej sytuacji, dlatego w najbliższych tygodniach bardzo dokładnie będziemy analizować zachowania naszych klientów i – jeśli zajdzie taka potrzeba – wprowadzać kolejne zmiany – powiedział kierownik ds. komunikacji korporacyjnej w Jeronimo Martins Polska Arkadiusz Mierzwa. (gazeta.pl)

Placówki należące do Jeronimo Martins będą czynne dłużej w piątki i soboty (nawet do 22:00 i 23:00), a klienci w tygodniu mogą liczyć na więcej promocji. Ma to zagwarantować równomierne rozłożenie ruchu na poszczególne dni.

Biedronka gotowa na zakaz handlu w niedzielę:

Kontrowersyjne zmiany

Osoby robiące zakupy w Biedronce mają mieć też gwarancję otwarcia wszystkich kas. W piątki i soboty w placówkach ma być obecna większa liczba pracowników. Towaru przed wolnymi niedzielami nie powinno zabraknąć. W okresie weekendowym zostaną zwiększone częstotliwości dostaw.

W marcu zakazem handlu objęte będą 2 niedziele: 11 i 18 marca. Z czasem ma jednak dotyczyć niemal wszystkich niedziel.

Na początku lutego głośno zrobiło się o planowanych zmianach dla pracowników Biedronki. Jak informowało WP.pl, dyskont zamierzał m.in wprowadzić pracę nocną. Wywołało to oburzenie związkowców.

Wielu internautów krytykuje wprowadzane zmiany. Nie brakuje jednak osób, które wzięły na celownik pracowników sklepów.

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Czy popierasz zakaz handlu w niedzielę?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze