Solidarność chce przedłużyć niedziele wolne od handlu. Zakaz miałby objąć soboty

Magdalena Kulej
02.10.2018  16:02
Solidarność chce przedłużyć niedziele wolne od handlu. Zakaz miałby objąć soboty
Solidarność chce przedłużyć niedziele wolne od handlu. Zakaz miałby objąć soboty Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Związkowcy wystosowali już list otwarty do Minister Elżbiety Rafalskiej. 

NSZZ "Solidarność" chce wydłużenia godzin wolnych od handlu. Związkowcy chcą zaostrzeń w ustawie ograniczającej handel w niedziele tak, by nie można było zrobić zakupów już od godziny 22 w sobotę do godziny 5 w poniedziałek – donosi Bankier.pl.

Oznaczałoby to wydłużenie godzin wolnych od handlu z 24 do 31. Powód? Zdaniem „Solidarności” pracodawcy w sposób "uporczywy i nieuzasadniony" wydłużają godziny pracy w soboty i poniedziałki. Ze względu na „takie praktyki” wystosowano już pismo do Minister Polityki Rodziny, Pracy i Polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej.

W otwartym liście zwrócono też uwagę na problem przekształcenia placówek handlowych w placówki pocztowe. Dotyczy to przede wszystkim sieci sklepów „Żabka”, które będąc oznaczone jako „punkty usług pocztowych”, mogą być otwarte w każdą niedzielę

„Solidarność” chce, by dotychczasowe brzmienie art. 6 ust. 1 pkt 7 brzmiało: "w placówkach pocztowych w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. (...), w których przeważająca działalność polega na świadczeniu usług pocztowych". Elżbieta Rafalska poinformowała, że prace nad uszczelnieniem przepisów w tej kwestii zostaną przyspieszone.

ZOBACZ TEŻ: Czy w niedzielę sklepy będą otwarte? [KALENDARZ DNI WOLNYCH OD HANDLU]

Zagłosuj

Popierasz zakaz handlu w niedziele?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze