Żona posła PiS handlowała w niedzielę. Tłumaczyła, że "była awaria"

Magdalena Barszczak
19.03.2018  10:03
Zakaz handlu. Żona posła PiS otworzyła sklep monopolowy w niedzielę
Zakaz handlu. Żona posła PiS otworzyła sklep monopolowy w niedzielę Fot: Google Maps

18 marca sklep monopolowy w Ełku był otwarty.

Nie wszystkim podoba się zakaz handlu. Większość sprzedawców zastosowało się jednak do przepisów i zamknęło swoje punkty w niedzielę. Nie należał do nich sklep monopolowy w Ełku, którego właścicielem jest żona Wojciecha Kossakowskiego z PiS. 

Jak donosi WP.pl, w niedzielę po 8 rano ulice miasta świeciły pustkami. Uwagę zwracał jedyny otwarty sklep monopolowy w okolicy - "Promil". Za ladą stała ekspedientka, która obsłużyła dziennikarkę. Ta kupiła dwa napoje, a na dowód pokazała paragon z datą 18 marca.

Dlaczego sklep był otwarty w niedzielę? Wirtualna Polska skontaktowała się z jego właścicielką Luizą Kossakowską.

Była awaria. Przyszedł akurat stały klient, to mu sprzedałam. Pięć minut to trwało. Może 15 minut to trwało, ale jest zamknięte. Nie otwieram, tydzień temu też było zamknięte. Nie będę otwierać w niedzielę - tłumaczyła żona posła PiS.

sklep-Promil
sklep-Promil Fot: Google Street View

"Czas z rodziną - luksusem"

Co ciekawe, sam Kossakowski publicznie zachwalał ograniczenie handlu w niedziele. Przekonywał, że to bardzo ważna ustawa, ponieważ pozwoli rodzinom wspólnie spędzać czas.

Propozycja wprowadzenia zakazu lub ograniczenia handlu w niedziele zawsze wzbudza ogromne emocje. Należy skupić się na aspekcie z jednej strony społecznym, z drugiej zaś ekonomicznym. Jednak pamiętajmy, że zakaz lub ograniczenie handlu przede wszystkim wpłynie korzystnie na życie rodzinne, bo czas spędzony z rodziną nie powinien być luksusem, a prawem każdego z nas - uzasadniał w rozmowie z "Rozmaitościami Ełckimi".

Ustawa o zakazie handlu w niedziele weszła w życie 1 marca. Na jej mocy - w 2018 roku, w każdym miesiącu, będą dwie niedziele handlowe - pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 r. handel będzie możliwy już tylko w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią. Od 2020 r. będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele, z wyjątkiem siedmiu w roku.

Zagłosuj

Popierasz zakaz handlu w niedziele?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze