Horror w sierocińcu. Zakonnice molestowały i znęcały się nad dziećmi

Wojciech Kozicki
24.08.2018  14:01
zakonnice dzieci sierociniec horror molestowanie
zakonnice dzieci sierociniec horror molestowanie Fot: East News/imageBROKER, Facebook.com/TSC International News Channel

Zmuszano je do makabrycznych rzeczy. "To było radosne miejsce"

Kościół katolicki i kolejny skandal. Zakonnice prowadzące szkocki sierociniec  Smyllum Park w Lanmark znęcały się nad dziećmi i dopuszczały się molestowania seksualnego.

Wychowywałosię tam aż 12 tysięcy dzieci w wieku 1-14 lat. Wśród nich były dzieci niewidome i głuchonieme. Mowa jest nawet o „rytuałach satanistycznych”.

Zakonnice aresztowane

Jak na razie zatrzymano 11 kobiet i 1 mężczyznę. 4 kolejne osoby mają zostać zatrzymane później. Wszystkie oskarżone osoby są w wieku 62-85 lat.

ZOBACZ TEŻ: Sadystyczne zakonnice. Brutalnie torturowały małe dzieci

Horror w sierocińcu

Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo zamieniało życie dzieci w horror przez kilkadziesiąt lat. Sierociniec zamknięto w 1981 roku (zaczął działać w 1864 roku). Jak podaje „The Guardian”, policja zdecydowała się nie ujawniać nazwisk i wizerunków osób, którym postawiono zarzuty.

ZOBACZ TEŻ: Zwiastun horroru "Zakonnica" usunięty. Był za straszny

W 2003 roku nieopodal sierocińca odkryto masowy grób, w którym spoczywało 400 dzieci. Jedna trzecia z nich nie miała nawet 4 lat. Większość z nich umarła z powodu chorób. Ustalono jednak, że 6-letni chłopiec zmarł z powodu pobicia przez wychowawców.

Nasze wartości, jako Sióstr Miłosierdzia są przeciwko jakiejkolwiek formie znęcania się, więc przepraszamy każdego, kto doznał krzywdy pod naszą opieką – wydały oświadczenie zakonnice.

Tortury, ksiądz i molestowanie seksualne dzieci

Sprawę nagłośniono, a wychowankowie sierocińca zaczęli zeznawać. Byli torturowani psychicznie, bici, głodzeni i molestowani seksualnie. Poniżano je np. za moczenie łóżek. Theresa Tolmie-McGrane, która wychowała się w sierocińcu wyznała, że zmuszano w nim dzieci do zjadania własnych wymiocin, zamykano je w ciemnym pokoju, płukano im usta mydłem karbolowym. Zeznała również, że gdy miała 8 lat molestował ją ksiądz, o czym zakonnice miały wiedzieć.

BBC News w rozmowie z jedną z oskarżonych zakonnic dowiedziało się, że było to "szczęśliwe miejsce" i nie należy wierzyć oskarżeniom. Jej zdaniem niektóre dzieci chciały się zemścić za to, że odebrano je rodzicom.

ZOBACZ TEŻ: Wojciech Smarzowski - "Kler" - naojstrzejszy film o polskim Kościele

Zagłosuj

Jak często chodzisz do kościoła?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze