Rodzice piłkarzy pobili się z trenerami. "Zawodnik udawał zwierzę" [WIDEO]

Wojciech Kozicki
23.10.2018  10:13
Zadyma na boisku w Zakopanem - Polacy kontra Francuzi
Zadyma na boisku w Zakopanem - Polacy kontra Francuzi Fot: Youtube.com

Nie tylko mecze reprezentacji Polski to wielkie emocje. Także młodzi piłkarze (trampkarze starsi) potrafią dać zastrzyk adrenaliny. Tym razem w Zakopanem aż się zagotowało i doszło do skandalu. Mecz piłkarski Olimpique Marsylia kontra FASE Szczecin wyglądał jak sporty walki albo starcie MMA w oktagonie.

14-letni piłkarze brali udział w międzynarodowym turnieju BellSportCup w Zakopanem. W jednym z meczów spotkały się drużyny Olimpique Marsylia i FASE Szczecin. W rozgrywkach można też było podziwiać takie grupy jak Lokomotiva Zagreb, Banik Ostrava czy Chicago Fire (zwycięzcy turnieju).

ZOBACZ TEŻ: Tak mieszka Cristiano Ronaldo [GALERIA]

Zadyma na meczu - kibice na murawie

Polacy z FASE pokonali Olimpique Marsylia. Zwycięstwo zapewnił im gol w ostatnich minutach meczu. Jak podaje sport.se.pl, zaczęła się jednak bijatyka po meczu. Klub KS FASE twierdzi, że to francuski trener zaatakował polskiego piłkarza. Rodzice młodych zawodników nie zamierzali stać bezczynnie i wbiegli na murawę, by zaatakować sztab szkoleniowy francuskiej drużyny. Jedna kobieta została uderzona w twarz.

Po meczu FASE Szczecin z Olympique Marsylia zawodnik zespołu ze Szczecina podszedł do bramkarza rywali i zaczął udawać zwierzę. Czarnoskóry zawodnik z Marsylii w odpowiedzi nie podał mu ręki, a zainterweniować próbował szkoleniowiec zespołu z Francji. Niestety w odpowiedzi na boisko ruszyła jedna z matek, a za nią kilkoro pozostałych i na boisku rozpoczęła się prawdziwa "ustawka" – powiedział anonimowy rozmówca portalowi pogonsportnet.pl.

Portal pogonsportnet.pl skontaktował się także z przedstawicielami FASE. Twierdzą, że ich zawodnik nie wykonywał gestu związanego z małpą, a jedynie „cieszynkę a'la Griezmann, którą wykonuje po każdym strzelonym golu”. Uważają, że to zachowanie francuskiego selekcjonera sprowokowało zadymę po meczu.

Gdy doszło do ataku ze strony sztabu szkoleniowego przeciwnej drużyny na murawie pojawili się rodzice naszych zawodników. Niestety, jedna z kobiet została uderzona w twarz, co doprowadziło do zaognienia całej sytuacji. Insynuacje portalu pogonsportnet.pl, jakoby zawodnik KS FASE zaprezentował rasistowskie zachowanie, są brakiem profesjonalizmu dziennikarskiego. Zawodnik KS FASE po zdobyciu zwycięskiej bramki wykonał „cieszynkę” znaną na całym świecie z tego że wykonuje ją Antoine Griezmann, gracz rodem z Francji. Klub Sportowy FASE od początku istnienia stawia sobie za cel propagowanie zasad wzajemnego szacunku i postaw moralnych. Tym bardziej jesteśmy oburzeni insynuacjami osób nie będących świadkami wyżej wymienionego zajścia - brzmi oświadczenie klubu FASE. (pogonsportnet.pl)

ZOBACZ TEŻ: Skandal w reprezentacji. Piłkarze wysyłali kobiecie zdjęcia swoich...

Mecz Olimpique Marsylia i FASE Szczecin - młodzieżowy turniej i zadyma na boisku:

Przeczytaj więcej
Komentarze