Zamordowała dwie córki. Wcześniej szukała „instrukcji” w internecie

Magdalena Kulej
03.09.2018  13:49
szpital dziecko
szpital dziecko Fot: shutterstock.com

W wyszukiwarce wpisywała m.in. hasło "Najlepsze sposoby na uduszenie". 

Ta historia wstrząsnęła lokalną społecznością Fairbanks w środkowej Alasce. 23-letnia kobieta zamordowała swoje dwie córki. Wcześniej sprawdzała w internecie, „jak kogoś zamordować i nie zostać przyłapanym” - donosi The Washington Post.

Sąd w Fairbanks oskarżył w środę Stephany LaFountain o zabicie swoich dwóch córek. Jedna z nich miała 4, druga 13 miesięcy.

13-miesięczna dziewczynka trafiła do szpitala w listopadzie 2017 roku. Po czterech dniach w szpitalu, z powodu niedotlenienia mózgu dziewczynka zmarła.

Jej śmierć wzbudziła podejrzenia śledczych, bo 2 lata wcześniej w podobny sposób zmarła 4-miesięczna córeczka tej samej kobiety. Wówczas przypadek uznano za śmierć łóżeczkową.

ZOBACZ TEŻ: Zabił 2-dniową córeczkę, bo płakała. Dziewczynkę pomszczono w więzieniu

"Jak popełnić zbrodnię idealną?" 

W domu kobiety policjanci prowadzący postępowanie wpadli na makabryczny trop. Zaledwie godzinę przed wezwaniem karetki 23-latka wyszukiwała w internecie hasła takie jak: „Najlepsze sposoby na uduszenie”, „Jak popełnić zbrodnię idealną”, "Czy sekcja zwłok może wykazać, że doszło do uduszenia" czy „16 kroków na to, jak kogoś zabić i nie dać się złapać”.

Z najnowszych ustaleń wynika, że dziewczynki nie miały problemów zdrowotnych. Zmarły w wyniku uduszenia. Partner kobiety, pracujący jako żołnierz, prawdopodobnie nie wiedział o jej planach.

Przeczytaj więcej
Komentarze