Dramat 12-latki. Matka z zarzutem gwałtu i usiłowania zabójstwa

Magdalena Kulej
20.03.2018  10:02
35-letnia mieszkanka Zamościa usłyszała 19 stycznia zarzut usiłowania zabójstwa i zgwałcenia swojej 12-letniej córki. Zanim kobieta stanie przed sądem, jej stan zbadają psychiatrzy.
35-letnia mieszkanka Zamościa usłyszała 19 stycznia zarzut usiłowania zabójstwa i zgwałcenia swojej 12-letniej córki. Zanim kobieta stanie przed sądem, jej stan zbadają psychiatrzy. Fot: Adam Staskiewicz / East News

Dziewczynka jest w stanie ciężkim.

35-letnia mieszkanka Zamościa usłyszała 19 marca zarzut usiłowania zabójstwa i zgwałcenia swojej 12-letniej córki. Zanim kobieta stanie przed sądem, jej stan zbadają psychiatrzy.

Jak podaje dziennikwschodni.pl, rodzinny koszmar rozegrał się tydzień wcześniej. Policja została wezwana do jednego z mieszkań 11 marca. W łazience znaleźli ciężko ranną dziewczynkę z licznymi ranami ciętymi. W mieszkaniu przebywała też jej matka. 

Okaleczoną 12-latkę przewieziono natychmiast na oddział intensywnej opieki medycznej Szpitala Papieskiego w Zamościu. Tam przeszła operację i została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Wkrótce zadecydowano o przetransportowaniu dziecka do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, gdzie w stanie ciężkim przebywa do dziś.

Kilkanaście ciosów nożem 

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa. Z informacji zgromadzonych przez „Kurier Lubelski” wynika, że matka 12-latki została aresztowana na 3 miesiące.  

Pierwszy zarzut dotyczy usiłowania zabójstwa poprzez zadanie kilkunastu ciosów nożem. Drugi zarzut mówi o tym, że w tym samym miejscu i czasie kobieta z użyciem przemocy doprowadziła dziecko do obcowania płciowego - powiedział prokurator Bartosz Wójcik z Prokuratury Okręgowej w Zamościu. (kurierlubelski.pl)

ZOBACZ TEŻ: 60-latek zgwałcił własną wnuczkę. Usłyszał zarzuty

Kobieta nie przyznała się do winy, ale złożyła wyjaśnienia. Ze względu na delikatny charakter sprawy i dobro dziecka prokuratura nie zdradza ich treści. 35-latka ma zostać wkrótce przebadana przez biegłych psychiatrów. Grozi jej nawet dożywocie.

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie Fot: Google Street View
Zagłosuj

Czy kobieta powinna zostać skazana na dożywocie?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze