Zapłacili milion ofierze księdza pedofila. Wiadomo, skąd mają pieniądze

Wojciech Kozicki
18.10.2018  10:41
Przełomowy wyrok - odszkodowanie dla dziewczyny zgwałconej przez księdza w Polsce
Przełomowy wyrok - odszkodowanie dla dziewczyny zgwałconej przez księdza w Polsce Fot: East News/Adam Jastrzebowski/REPORTER

Ksiądz pedofil przetrzymywał dziecko. Zgwałcił dziewczynkę kilkadziesiąt razy. Sąd zdecydował, że Towarzystwo Chrystusowe musi zapłacić milion złotych odszkodowania i wypłacać poszkodowanej dożywotnią rentę. Skąd Chrystusowcy wzięli pieniądze?

Zapadł przełomowy wyrok, ofiara księdza pedofila otrzymała majątek. Okazało się także, że inni księża wiedzieli, że 13-latka spała z nim w pokoju, ale nie reagowali. 

Działając w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, w krótkich odstępach czasu, wielokrotnie, co najmniej kilkadziesiąt razy, nadużywając zaufania wynikającego z pełnionej funkcji kapłana katolickiego, obcował płciowo z małoletnią, wówczas w wieku 13-14 lat, w ten sposób, że rozbierał ją i odbywał stosunek seksualny, wprowadzając członka do pochwy małoletniej, oraz wielokrotnie do poddania się innym czynnościom seksualnym i do wykonywania takich czynności w ten sposób, że  dotykał wyżej wymienioną po piersiach i po kroczu, całował ją  po piersiach i kroczu, kazał małoletniej dotykać swojego członka – uzasadnił wyrok Sąd Rejonowy w Stargardzie w 2010 roku. (wyborcza.pl)

Wirtualna Polska ustaliła, że „na biednego nie trafiło”. Chrystusowcy mają w Polsce 50 hektarów majątku w nieruchomościach gruntowych i budynkach, 32 parafie i domy rekolekcyjne. Na tacę zbierają w euro i w dolarach. Za mszę można im płacić PayPalem.

ZOBACZ TEŻ: Kolejna dotacja dla Rydzyka. "165 milionów w 3 lata"

Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej, wypełniając swoją misję w Kościele powszechnym, włącza się w apostolstwo na rzecz Rodaków przebywających poza granicami kraju. Szeroko rozumiana troska o polskich emigrantów nie ogranicza się jedynie do posługi duszpasterskiej. W prowincjach zagranicznych oprócz pracy duszpasterskiej wielką wagę przywiązuje się do podtrzymania zdrowego ducha patriotycznego, życia społecznego i polskiej kultury. W tym celu używa się wszystkich dostępnych środków masowego przekazu (audycje radiowe prowadzone w języku polskim, druk gazetek parafialnych i periodyków, strony internetowe, itp.). – informują Chrystusowcy na swojej stronie internetowej.

Wydawnictwo religijne Agape

Zgromadzenie zakonne prowadzi także wydawnictwo religijne Agape, które wydaje miesięcznik „Miłujcie się”. Nakład wynosi ponad 700 tys. egzemplarzy, a przychody roczne osiągają nawet 4 miliony złotych. Zysk jest nieopodatkowany (cele kultu religijnego).

Wydawnictwo zajmuje się także literaturą. Wydało takie książki jak m.in. „W strumieniach Miłosierdzia”, „Wyrwana z ciemności”, „Miód ze skały” i „Cuda miłosierdzia Bożego”.

W ubiegłym roku wydawnictwo Agape wydrukowało ponad półtora miliona egzemplarzy „Miłujcie się!” w 21 wersjach językowych, które w dużej części zostały wysłane darmowo do krajów misyjnych. To wielkie dzieło ewangelizacji jest możliwe dzięki szczególnej opiece Bożej Opatrzności, oraz wielkiej ofiarności stałych prenumeratorów naszego pisma, a także dzięki współpracy z „Misjonarkami Miłości”, zgromadzeniem zakonnym założonym przez bł. Matkę Teresę z Kalkuty.Czasopismo „Miłujcie się!” dociera do niemalże wszystkich zakątków świata – do krajów Europy Wschodniej i Zachodniej, Afryki, obydwu Ameryk, do Australii i Azji. Dzięki hojności naszych Czytelników, którzy swoją modlitwą i ofiarą wspomagają Fundusz wydawniczy "Miłujcie się!", nieustannie wzrasta zakres jego oddziaływania. Obecnie nasze czasopismo wydawane jest już w dwudziestu dwóch językach - chwali się wydawnictwo Agape na swojej stronie internetowej.

WP.pl przypomina, że chociaż Towarzystwo Chrystusowe ma centralę w Poznaniu, jest to „wpływowa, międzynarodowa organizacja”. Chrystusowcy działają m.in. w USA i RPA. Dane o finansach nie są publikowane.

ZOBACZ TEŻ: Ksiądz zbierał pieniądze na kościół. W garażu pojawiło się...

Milion złotych odszkodowania dla ofiary księdza pedofila
Milion złotych odszkodowania dla ofiary księdza pedofila Fot: Twitter.com
Puszczykowo - Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej i dom zakonny w Puszczykowie pod Poznaniem
Puszczykowo - Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej i dom zakonny w Puszczykowie pod Poznaniem Fot: Adam Jastrzebowski/REPORTER/East News
Przeczytaj więcej
Komentarze