Zbiorowy gwałt na młodej kobiecie. 6 mężczyzn zatrzymanych

Magdalena Kulej
14.03.2018  09:38
Zbiorowy gwałt na Dolnym Śląsku
Zbiorowy gwałt na Dolnym Śląsku Fot: shutterstock.com

Część z nich to obcokrajowcy.

Prokuratura Rejonowa w Lubinie na Dolnym Śląsku prowadzi śledztwo w sprawie zbiorowego gwałtu. Jak donosi gazetawrocławska.pl, miało do niego dojść w nocy z 10 na 11 marca w prywatnym mieszkaniu we wsi Biedrzychowa koło Polkowic.

Ofiarą zwyrodnialców padła młoda kobieta. Już kilkadziesiąt minut po wpłynięciu zgłoszenia na policję zatrzymano 6 mężczyzn.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie tym osobom zarzutów oraz dał podstawy dla sądu do zastosowania wobec nich środków zapobiegawczych - powiedział w rozmowie z „Gazetą Wrocławską” Przemysław Rybikowski z polkowickiej policji. (gazetawrocławska.pl)

Zarzut gwałtu popełnionego wspólnie i w porozumieniu usłyszeli dwaj Polacy. Czterej pozostali to mężczyźni narodowości ukraińskiej, którzy mieli być obserwatorami. Zarzuca się im nieudzielenie pomocy pokrzywdzonej.

Do sądu skierowano już wnioski o tymczasowe aresztowanie gwałcicieli. Ukraińcy są z kolei pod policyjnym dozorem. Ze względu na delikatny charakter sprawy prokuratura nie udziela więcej informacji.

Za nieudzielenie pomocy czterem oskarżonym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast sprawcy gwałtu mogą spędzić w więzieniu minimalnie 3 lata

Do zbiorowego gwałtu doszło we wsi Biedrzychowa koło Polkowic na Dolnym Śląsku.
Do zbiorowego gwałtu doszło we wsi Biedrzychowa koło Polkowic na Dolnym Śląsku. Fot: Google Maps
Zagłosuj

Czy 3 lata za zbiorowy gwałt to wystarczająca kara?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze