Pomyłka przy burzeniu budynku. Gigantyczna demolka [WIDEO]

Wojciech Kozicki
10.04.2018  11:40
Burzenie budynku Dania wideo
Burzenie budynku Dania wideo Fot: Youtube.com/S@NDBIRK

Rozegrały się sceny jak z filmu katastroficznego.

Duńscy specjaliści od wyburzeń z Danish Explosives Association zaliczyli wpadkę. W miejscowości Vordingborg rozegrały się sceny jak z filmu Michaela Baya. Zburzono gigantyczny silos. Konstrukcja runęła, ale coś poszło nie tak.

Jak podaje theguardian.com, 53-metrowy silos przechylił się w złą stronę. Runął i uszkodził bibliotekę oraz szkołę muzyczną w centrum kulturalnym. Wszystko obserwował tłum gapiów. Na wideo udostępnionym w sieci słychać ich krzyki. Widać również skrawki papieru i książek unoszone na wietrze.

ZOBACZ TEŻ: W Rosji zawalił się blok mieszkalny [WIDEO]

Wyburzanie budynku - wideo i wpadka

Nikt nie został ranny. Strażacy pracowali jednak całą noc na miejscu wypadku. Rozpoczęto śledztwo, by ustalić dlaczego doszło do takiej pomyłki.

Nie mam pojęcia jak mogło do tego dojść.  Jestem gotowa ponieść za to konsekwencje – powiedziała menedżerka Kenneth Wegge z firmy wyburzeniowej. (independent.co.uk)

Independent.co.uk poinformował, że 36-letni silos zburzono, by na jego miejscu powstały nowe domy, siedziby firm i hotel. Do demolki przygotowywano się 6 miesięcy. Użyto 10 kilogramów materiałów wybuchowych.

ZOBACZ TEŻ: Zawalił się chiński most w Kenii

Burzenie budynku w Danii i pomyłka specjalistów:

Zagłosuj

Czy śmieszą cię wpadki przy wyburzaniu budynków?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze