Ktoś morduje jeże w Polsce. Pali je i truje

Wojciech Kozicki
10.07.2018  13:37
jeż w Polsce
jeż w Polsce Fot: East News/ZOFIA BAZAK MAREK BAZAK

Zwierzęta umierają w męczarniach.

Zielona Góra. Jeże w Polsce są w niebezpieczeństwie. Jak podaje „Gazeta Lubuska”, mieszkanka Zielonej Góry znalazła 9 martwych zwierząt na ulicy Zamoyskiego. Były poukładane w rządku. Ktoś wyłapał je i zabił. Była wśród nich ciężarna samiczka.

Zwierzęta miały otwarte pyszczki. To oznacza, że umierały w męczarniach. Prawdopodobnie zostały otrute, bo wszystkie miały to samo pożywienie w żołądkach.

To pięć dorosłych jeży i cztery maluszki – powiedziała opiekunka jeży w woj. lubuskim z ramienia Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Jeży „Nasze jeże” Agnieszka Georgiczuk.

Wcześniej przy ul. Anny Jagiellonki nieopodal sklepu znaleziono spalonego jeża. Sprawę nagłośniła „Gazeta Lubuska” 5 lipca. Ktoś oblał jeża łatwopalną substancją i podpalił. Rzeczniczka zielonogórskiej policji podinsp. Małgorzata Stanisławska potwierdziła, że w tej sprawie prowadzone jest postępowanie. Zwierzę przeżyło i jest pod opieką specjalistów w schronisku. W schwytaniu sadysty ma pomóc nagranie z monitoringu.

Okazuje się, że nie są to jedyne przypadki znęcania się nad jeżami. Katarzyna Burak, od lat pomagająca tym zwierzętom, twierdzi, że właściciele napuszczają na nie psy. Torturują je także dzieci.

ZOBACZ TEŻ: Brutalnie zabijają foki nad Bałtykiem

Zagłosuj

Jaka kara powinna spotkać mordercę jeży?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze