Atak zabójczej zimy. Zwierzęta zamarzają na śmierć

Wojciech Kozicki
26.01.2018  11:54
Zamarznięte zwierzęta
Zamarznięte zwierzęta Fot: Instagram.com/instavideo_extreme, Youtube.com/Alisher Aliev

Jest zimniej niż na Antarktydzie.

Nie tylko Rosja zmaga się z morderczą zimą. Zbiera ona także śmiertelne żniwo w Kazachstanie. Portal informacyjny NUR.kz opublikował nagrania pokazujące zamarznięte ciała bezpańskich psów, królików i kotów.

Na jednym z filmów widać zająca, który próbował przedostać się przez płot. Utknął, a arktyczna pogoda była bezlitosna. Lokalni mieszkańcy wyjęli z potrzasku jego martwe i zamarznięte ciało.

W stolicy kraju Astanie odnotowano 56 stopni Celsjusza poniżej zera. W tym czasie cieplej było nawet na Antarktydzie. Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Kazachstanu zaapelowało do obywateli, by nie wychodzili z domów dopóki temperatura nie wzrośnie do -25 stopni Celsjusza. Zamknięto wiele urzędów, szkół i uniwersytetów.

Zamarznięte żółwie

Organizacje ratujące kazachskie zwierzęta borykają się z brakiem funduszy. Nie dysponują także wystarczającą ilością placówek, w których mogłyby nieść pomoc. Apelują do władz o wsparcie.

Staramy się pomagać wszystkich zwierzętom. Ogrzewamy je, karmimy, oddajemy pod opiekę weterynarzy - powiedział członek jednej z organizacji (dailymail.co.uk).

W Rosji temperatury są jeszcze niższe. Nie wszyscy jednak się tym przejmują. Pojawili się śmiałkowie, którzy wzięli kąpiel na świeżym powietrzu. Dwie Rosjanki postanowiły popularyzować jogę uprawiając ją w kusych strojach na śniegu.

Stany Zjednoczone również nawiedziła sroga zima. Iguany z Florydy traciły przytomność z powodu niskich temperatur i spadały z drzew. Mróz unieruchomił także żółwie z Padre Island National Seashore i przeniesiono je do pomieszczeń.

W Kazachstanie zamarzają zwierzęta:

Zagłosuj

Czy pomagasz w zimie zwierzętom?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze