Polacy wracają na K2. Podano nowy termin wyprawy

Wojciech Kozicki
24.04.2018  09:29
Polacy wyprawa na K2 zima
Polacy wyprawa na K2 zima Fot: Facebook.com/Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera/A. Małek

Nowa zimowa wyprawa na K2. Polacy znów w Karakorum.

Polscy Himalaiści już wcześniej zapowiadali, że nie zamierzają się poddać i wrócą na K2. Chcą, by pierwsze zimowe wejście należało do nich. Rzecznik prasowy Polskiego Związku Alpinizmu Michał Leksiński potwierdził to na swoim Twitterze. Również na profilu PHZ pojawiła się podoba informacja.

Po analizie sytuacji oraz ustaleniach Komitetu Organizacyjnego i członków wyprawy podjęto decyzję, iż kolejna, zimowa wyprawa na K2 w ramach Programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera, planowana będzie na zimę 2019/2020.W obliczu całej machiny organizacyjno-komunikacyjnej, PHZ jest przekonany, że należy wykorzystać nadchodzące 1,5 roku na wybór i przygotowania kolejnego składu wyprawy, działania komunikacyjne, organizację wypraw przygotowawczych, jak również pozyskanie zaplecza sponsorskiego.Przed nami 1,5 roku ciężkiej i wzmożonej pracy. O wszystkich planach oraz działaniach w ramach PHZ i związanych z zimową wyprawą będziemy informowali na bieżąco – oświadczył Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera na swoim Facebooku.

Polacy w Himalajach i powrót na K2 2019/2020

Kolejna wyprawa na ośmiotysięcznik w Karakorum w ramach Programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera ruszy w sezonie 2019/2020. 23 kwietnia Krzysztof Wielicki w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” powiedział, że jest za mało czasu, by przygotować się na wyprawę w Himalaje w 2018 roku. Trzeba znaleźć sponsorów iodpowiednich członków wyprawy.

Kto pojedzie na K2?

Nie podano jeszcze oficjalnej informacji kto może uczestniczyć w kolejnej wyprawie zimowej na K2 w Himalajach. Nie potwierdzono jeszcze jaki będzie skład wyprawy, ale może podejrzewać, że znajdzie się wśród nich Adam Bielecki.

ZOBACZ TEŻ: Denis Urubko szczerze o wyprawie na K2

Polacy i zimowa wyprawa na K2

Przeczytaj więcej
Komentarze