„Teletubisie” w żałobie. Nie żyje aktor grający Tinky Winky

Wojciech Kozicki
23.01.2018  14:13
aktor Tinky Winky nie żyje
aktor Tinky Winky nie żyje Fot: Facebook.com/Indy TV

Zapowiada się kolorowy pogrzeb.

Zapewne każdy wie kim jest pocieszny Tinky Winky z "Teletubisiów". Nie każdy kojarzy jednak kim był Simon Shelton Barnes. To właśnie on od 1997 roku wcielał się w kultową postać. Zastąpił w tej roli Dave'a Thompsona. Nigdy już jednak nie założy fioletowego kostiumu.

Jak podaje independent.co.uk, miał 52 lata i osierocił trójkę dzieci. Zmarł 17 stycznia (4 dni po swoich urodzinach) o czym poinformowała jego siostrzenica Emily Atack. Napisała na Facebooku, że był najmilszym i najbardziej utalentowanym człowiekiem jakiego znała.

Zmarł aktor grający Tinky Winky - poinformował TONYINBHAM na swoim Twitterze.

Kolorowy pogrzeb

Tinky Winky wzbudził ogromne kontrowersje swoją czerwoną torebką. Rozgorzała dyskusja na temat jego płci, a telewizyjną produkcję oskarżano o promowanie homoseksualizmu.

Jako dziecko wstydziłem się, że mój ojciec był aktorem, tancerzem i Teletubisiem. Teraz jestem bardzo dumny. Przebywa obecnie w lepszym miejscu i nie chciałby, abym się smucił - powiedział jego syn Henry (independent.co.uk).

Barnes był tancerzem baletowym i choreografem. Swoją kultową rolę uważał za odpowiednik The Beatles i Take That w telewizji. Jego pogrzeb odbędzie się 7 lutego w Bedford Crematorium. Rodzina apeluje, by żałobnicy na uroczystość ubrali się w kolorowe stroje. Skoro Barnes kochał jasne kolory, taki też powinien być jego pogrzeb.

tinky winky
Zagłosuj

Czy oglądałeś/aś "Teletubisie"?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze