Idą zmiany w płatnościach kartą. Jest zgoda NBP

Magdalena Kulej
29.05.2018  10:24
Płatność kartą
Płatność kartą Fot: Adam Tuchlinski/East News

Ta nowość zadowoli wielu klientów. 

Już wkrótce zmieni się limit płatności zbliżeniowych bez podawania kodu PIN. Jak donosi „Strefa Biznesu”, na wprowadzenie zmian Mastercard otrzymał już zgodę od Narodowego Banku Polskiego,

Według ostatnich badań średnia wartość płatności zbliżeniowej w Polsce w 2017 roku przekraczała 50 zł. Za każdym razem oznaczało to więc wpisywanie kodu PIN. Teraz ma się to zmienić.

ZOBACZ TAKŻE: Uber w Polsce wprowadzi kasy fiskalne i płatność gotówką 

Płatność kartą zbliżeniowo - nowy limit 

Posiadacze wydanych w Polsce kart z logo Mastercard lub Maestro otrzymają możliwość płacenia szybko i bezpiecznie, bez konieczności podawania kodu PIN już nie tylko do 50 zł, ale do 100 zł.

Podniesienie limitu płatności bez PIN do 100 zł sprawi, że technologia zbliżeniowa stanie się jeszcze wygodniejsza i powszechniejsza, przyspieszając ewolucję w kierunku cyfrowości. Sądzimy, że polski rynek jest wystarczająco dojrzały i gotowy na tę zmianę – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe. (strefabiznesu.pl)

Operator kart płatniczych przewiduje, że zmiana wejdzie w życie nie wcześniej niż w II kwartale 2019 roku. Podobne rozwiązanie chce wprowadzić również Visa.

ZOBACZ TAKŻE: Tu dasz „na tacę” za pomocą karty zbliżeniowej 

Zagłosuj

Jak zazwyczaj płacisz za zakupy?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze