Niemowlę zmarło w samochodzie przed sklepem. Matka robiła zakupy

Magdalena Barszczak
18.01.2018  16:16
Zostawiła niemowlę w aucie i poszła na zakupy. Dziecko nie żyje
Zostawiła niemowlę w aucie i poszła na zakupy. Dziecko nie żyje Fot: Flickr.com/Bradley Gordon

Dziewczynki nie udało się uratować. 

26-latka zostawiła w aucie ośmiomiesięczną córeczkę i poszła na zakupy. Kiedy wróciła do samochodu, dziecko już nie oddychało. Do tragedii doszło 17 stycznia w Przywidzu w województwie pomorskim.

Jak informuje tvn24.pl, po godzinie 10 wezwano pogotowie. Niemowlę nie wykazywało już żadnych oznak życia. Ratownicy próbowali je reanimować, bez skutku. Przyczynę śmierci maleństwa ma ustalić sekcja zwłok, która jest zaplanowana na 19 stycznia.

Przywidz Mapy Google
Przywidz Mapy Google Fot: Mapy Google

Doszło do nieszczęśliwego wypadku. Prowadzone są w tym momencie czynności wyjaśniające sprawę w niezbędnym zakresie. Prawdopodobną przyczyną śmierci było zachłyśnięcie się dziecka – poinformowała Marzena Szwed z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim (tvn24.pl).

Na miejscu zjawił się prokurator i policja. Na razie jest za wcześnie na postawienie zarzutów. Matka dziecka została przesłuchana i wypuszczona do domu. Nie skorzystała z pomocy psychologicznej.

Nie wiadomo, ile czasu dziewczynka spędziła w samochodzie. Funkcjonariusze liczą, że uda się to ustalić dzięki nagraniom z monitoringu.

tragedia w Przywidzu
Zagłosuj

Zostawiłbyś/abyś dziecko w samochodzie?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze