Rosną szanse na znalezienie życia w kosmosie. Zaskakujące odkrycie

Wojciech Kozicki
21.08.2018  13:32
życie w kosmosie, kosmici, odkrycie
życie w kosmosie, kosmici, odkrycie Fot: Pixabay.com

Nasza galaktyka może być pełna życia.

Życie poza Ziemią, nawet w naszej galaktyce, może istnieć. Naukowcy z Harvardu na Konferencji Goldschmidta w Bostonie ogłosili swoje najnowsze odkrycie. Co trzecia znana egzoplaneta jest prawdopodobnie pełna wody.

ZOBACZ TEŻ: Temperatura rośnie. Ludziom na Ziemi pozostało kilkadziesiąt lat

„Wodny świat” w kosmosie

Jak podaje sciencedaily.com, na podstawie zebranych danych (Kosmiczny Teleskop Kepler, satelita Gaia) ustalili, że woda stanowi nawet 50 procent masy wielu znanych egzoplanet. To oznacza, że byłoby jej tam więcej niż na Ziemi.

Sprawdzono również relacje między masą, a promieniem egzoplanet. Do tej pory odkryto ich 4 tysiące. Podzielono je na 2 kategorie: mają około 1,5 lub 2,5 promienia Ziemi. Te większe mogą być „wodnymi światami”, w których istnieje życie. Zapowiedziano, że wkrótce zostaną dokonane kolejne odkrycia w tej dziedzinie (misja TESS i poszukiwanie egzoplanet).

ZOBACZ TEŻ: Znany łowca UFO nie żyje. Tajemnicza śmierć w Polsce

Dr Li Zeng, który kierował badaniami, zwraca uwagę, że nie jest to taka woda o jakiej myśli większość osób. Temperatura na egzoplanetach osiąga nawet 500 stopni Celsjusza. Atmosfera jest gęsta od pary wodnej i zakrywa powierzchnię planet. Dopiero pod nią może znajdować się woda w stanie ciekłym. Naukowcy podejrzewają, że głęboko pod powierzchnią przyjmuje formę lodu.

ZOBACZ TEŻ: Asteroida na kursie kolizyjnym z Ziemią. NASA ma plan ratunkowy

Zagłosuj

Czy wierzysz w życie poza Ziemią?

Liczba głosów:

Na tych egzoplanetach może istnieć życie:

Poszukiwanie egzoplanet:

Egzoplanety:

Przeczytaj więcej
Komentarze