Aplikacja ZDJĘCIA od Google jeszcze lepsza. Automatycznie rozpozna ludzi i zwierzęta

Redakcja
17.10.2017  12:05
Aplikacja Zdjęcia od Google jeszcze lepsza. Automatycznie rozpozna ludzi i zwierzęta
Aplikacja Zdjęcia od Google jeszcze lepsza. Automatycznie rozpozna ludzi i zwierzęta Fot: Pixabay.com

Wygląda jak zwykła galeria, ale kryję się w niej inteligentna bestia.

Google wciąż pracuje nad swoją aplikacją Zdjęcia. Nieustanne ulepszanie algorytmów pozwoliło już na ulepszeniu sposobu wyszukiwania i grupowania zdjęć. Teraz przyszedł czas na rozpoznawanie twarzy ludzi i zwierząt.

Inteligentna aplikacja ma sama przeszukiwać foldery w poszukiwaniu zdjęć danej osoby, po czym połączy je w jeden katalog. Ulubione momenty z urodzin dziecka zostaną umieszczone w jednej kategorii, która dodatkowo otrzyma odpowiedni tytuł, zapis lokalizacji i czas wykonania.

Co więcej, spośród dziesiątek zdjęć mają zostać wybrane te najlepsze, aby użytkownik nie musiał tracić czasu na wertowaniu całej galerii w poszukiwaniu idealnego ujęcia, czy pozycji. Niestety, jak podaje serwis antyweb.pl, funkcja rozpoznawania twarzy nie jest dostępna dla osób znajdujących się w Polsce.

 

Znajdź zwierzę po jego rasie

Wyszukanie pupila nie powinno być już trudne, o czym wspomina serwis theverge.com. Wystarczy wpisać jego imię, aby odszukać wszystkie zdjęcia związane z danym zwierzęciem. Opcje tę wprowadzono w październikowej aktualizacji aplikacji.

Jako ciekawostkę można dodać, że pojawiła się również funkcja szukania za pomocą nazwy rasy futrzaka. Google ostrzega jednak, że system może czasami pomylić się w poszukiwaniach, jeśli użytkownik posiada zdjęcia trzech różnych dalmatyńczyków.

To nie pierwszy raz, kiedy inteligentna aplikacja zyskuje zdolność do analizowania zawartości zdjęć. Smartify pozwala na wyszukiwanie dzieł sztuki po zrobieniu im fotki. Wystarczy uchwycić dany obraz w swoim smartfonie, aby następnie dowiedzieć się wszystkiego na jego temat. Twórcy chwalą się, że apka działa już w wielu europejskich i amerykańskich muzeach.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze