Facebook kupuje kolejną aplikację. Tym razem chce dotrzeć do młodzieży

Redakcja
18.10.2017  13:14
Facebook kupuje kolejną aplikację. Tym razem chce dotrzeć do młodzieży
Facebook kupuje kolejną aplikację. Tym razem chce dotrzeć do młodzieży Fot: Pexels.com

Zuckerberg posiada już cztery z sześciu najpopularniejszych apek w USA.

Największy serwis społecznościowy słynie z tego, że kupuje zyskujące na popularności aplikacje, aby zdobyć monopol na zaspakajanie potrzeb użytkowników na całym świecie. Tym razem w ręce Facebooka wpadła świeża apka TBH, którą pokochali nastolatkowie.

TBH to skrót od „to be honest”, czyli „jeśli mam być szczery”. Jak napisano w serwisie theverge.com, aplikacja jest czymś w rodzaju osobistego quizu, gdzie w odpowiedziach znajdują się nasi znajomi. Po kilku rundach możemy dowiedzieć się kto najbardziej nas lubi, a na kim nie warto polegać. Do tej pory pobrano ją ponad 5 milionów razy.

Kiedy spotkaliśmy się z przedstawicielami Facebooka zrozumieliśmy, że dzielimy wiele wspólnych wartości. Chcemy łączyć ludzi za pomocą pozytywnych integracji - powiedzieli przedstawiciele aplikacji TBH (theguardian.com).

 

Jest niej potencjał

Redaktorzy portalu techcrunch.com dowiedzieli się, że Facebook zapłacił za TBH mniej niż 100 milionów dolarów, czyli około 360 milionów złotych. To spora suma, która wskazuje bardzo ważny fakt – Zuckerberg widzi przyszłość w tym projekcie.

Apka nie znika z rynku, co więcej, będzie stale rozwijana o nowe funkcje. Programiści staną się teraz częścią zespołu Facebooka, zyskując nową wiedzę i zdecydowanie większe dofinansowanie. Wkrótce możemy spodziewać się nowych funkcji i wersji na urządzenia z systemem Android.

Facebook posiada obecnie cztery z sześciu najpopularniejszych aplikacji w amerykańskim AppStore. Są to: Facebook, Messenger, Instagram i TBH. Innymi apkami na liście jest Snapchat, którego Zuckerberg chciał wcześniej kupić i YouTube należący do konkurencji.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze